economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kılıçdaroğlu: “İnsan Hakları İhlalinin Olmadığı, Çocukların Yatağa Aç Girmediği Bir Türkiye İstiyorum”

Kılıçdaroğlu: “İnsan Hakları İhlalinin Olmadığı, Çocukların Yatağa Aç Girmediği Bir Türkiye İstiyorum”
A- A+ A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, insan hakları ihlalinin olmadığı, çocukların yatağa aç girmediği bir Türkiye istediklerini söyledi.

Tekirdağ’da halka hitap eden CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin zengin bir ülke olduğunu belirterek, "Batıya karşı mücadele ettik. Kurtuluş savaşını verdik. Ama ne yaptık İsviçre’den medeni kanunu getirdik. Onlar kadına seçme seçilme hakkını vermeden biz verdik. Dayattılar mı hayır. Çünkü insana, kadına, kadın erkek eşitliğine değer vermek lazım. Efendim paramız yok. Hayır Türkiye zengin ülkedir. Türkiye’nin havası var suyu var tarlaları var. Bir Türkiye düşünün Konya’dan küçük Hollanda. Konya’dan küçük Hollanda 102 milyar dolar tarım ürünü ihraç ediyor. Biz 15 milyar dolar ihraç ediyoruz. Konya’dan küçük bir ülke Türkiye’nin tarım ürünü ihracatının kat kat fazlasını yapıyor. Çiftçimiz tembel mi, suyumuz mu yok, toprağımız mı yok? Hayır. Olamayan ahlaklı temiz siyaset. Onun için her şeyi yapacağız. Namusumuzla yapacağız. Ayrılık, gayrılık yapmayacağız. Dost, düşman görecek ve imrenecek. İnsan hakkı ihlalinin olmadığı bir Türkiye. Herkesin ürettiği ama hakça bölüştüğü bir Türkiye. Çocukların yatağa aç girmediği bir Türkiye. Yurt dışına giden herkesin onurla ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım dediği bir Türkiye oluşturacağız. Böyle bir Türkiye istiyorum. Böyle bir Türkiye umuduyla hepinizi selamlıyorum. Kadınlar en büyük güvencem. En büyük güvencem kadınlar. Gelin 2015’te yeni bir tarih yazın. Çocuklarınız için yeni bir tarih yazın. Kardeşliği, barışı dostluğu yeniden inşa edelim. Bölünmeyelim ve ülkemize sahip çıkalım. Biz bunu yapacağız. Bundan emin olun. Bizim için yandaş yok vatandaş var. Vatandaşın hizmetindeyiz. Onun yücelmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sözümüz namus sözüdür" dedi.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/kilicdaroglu-insan-haklari-ihlalinin-olmadigi-cocuklarin-yataga-ac-girmedigi-bir-turkiye-istiyorum-78248