economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Hdp'li İşsiz Roman Adayı Zımba'dan, İşsizliğe Çözüm Sözü

Hdp'li İşsiz Roman Adayı Zımba'dan, İşsizliğe Çözüm Sözü
A- A+ A

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Edirne’de 3. sıra milletvekili adayı olarak gösterdiği roman Sedat Zımba, başta işsizlik olmak üzere romanların sağlık, eğitim ve barınma gibi temel sorunlarının çözümünün tek yolunun HDP olduğunu söyledi.

Edirne Menzilahir Mahallesi’nde yaşayan evli ve 2 çocuk babası HDP’li roman milletvekili adayı Sedat Zımba, hayatının çeşitli dönemlerinde hamallık, boyacılık gibi meslekler yaptığını ancak şu an işsiz olduğunu kaydetti. Zımba, Halkların Demokratik Partisi’ni, romanların sorunlarının çözümünde daha etkin olabileceğini düşündüğü için tercih ettiğini belirterek, "Ülkede gerçekten ötekileştirilmiş insanların sorunlarına ciddi anlamda çözüm üreten bir politik derinliğe sahip olduğu için orada yer almış bulunmaktayım" dedi.

"ROMANLARIN İÇİNDE BULUNDUĞU ZOR KOŞULLARA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİM"

Zımba, Edirneli bir roman olarak romanların içinde bulunduğu zor koşullara insanların dikkatini çekmek için milletvekili adayı olduğunu dile getirerek, "Edirneli bir Çingene olarak ülkemizde Çingenelerin içinde bulunduğu zor koşullara insanların dikkatini çekmek için mücadelemi yürüteceğim. Bu anlamda bana çok büyük sorumluluklar yüklenmiş durumda. Seçilirsem halkımın geleceği ve mutluluğu için hiç durmadan çalışacağıma söz veriyorum" ifadelerini kullandı.

"ROMAN HALKLARIN GELECEĞİ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ"

Roman vatandaşların çeşitli temel sorunlarını parlamentoya taşıyarak onları temsil etmek istediğini kaydeden Zımba, "İnsan olmaktan kaynaklı birtakım haklarımızın elde edilmesi için demokratik mücadelemizi parlamentoda yürüteceğiz. Bu anlamda sağlık, eğitim, barınma ve işsizlik gibi 4 temel sorun üzerinden halkımızın geleceğine yardımcı olmak için mücadele edeceğiz" diye konuştu.

"ROMANLAR BU ZAMANA KADAR HEP ALDATILDILAR, KANDIRILDILAR"

Zımba, roman vatandaşların çeşitli vaatlerle kandırıldığına, aldatıldığına değinerek, "Bu zamana kadar hep aldatıldılar, kandırıldılar. Çeşitli vaatlerde bulunuldu fakat insani olarak hiçbir sorunlarının çözümüne yaklaşım görmedikleri için aşikar. Bu nedenle artık bu sene bu seçimde kendi bulundukları durumu göz önünde alarak bize oylarını vermelerini bekliyoruz, bize destek olmalarını bekliyoruz. Çünkü ancak Halkların Demokratik Partisi’yle onların sorunlarının çözüleceğine inanmalarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Menzilahir Mahallesi’nde yaşayan komşularından da destek sözü isteyen Zımba’ya, komşuları da adaylığında başarılar dileyerek, kendisinin yanında olduklarını belirtti.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/hdpli-issiz-roman-adayi-zimbadan-issizlige-cozum-sozu-40831
Etiketler: Edirne, Edirne Haberleri