economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Hdp Iğdır Milletvekili Pervin Buldan:

Hdp Iğdır Milletvekili Pervin Buldan:
A- A+ A

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili Pervin Buldan çözüm sürecine değinerek, “Bu süreci bozmak isteyebilirler, ama biz Sayın Öcalan’ın arkasında olduğumuzu bu sürecin sonuna kadar onunla birlikte hareket edeceğimizi buradan ilan ediyoruz” dedi.

7 Haziran genel seçimler kapsamında Iğdır’da adaylar düzenlenen mitingle halkla buluştu. Mitinge İmralı heyetinden Pervin Buldan, Ceylan Bağrıyanık, HDP Iğdır milletvekili adayları M.Emin Adıyaman, Kıznaz Türkeli, Iğdır HDP-DBP il, ilçe ve belde eş başkanları belediye eş başkanları, il genel meclis üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı. Mitingde HDP Iğdır milletvekili adayı M. Emin Adıyaman, Kıznaz Türkeli buradaki birer konuşma yaptı. Daha sonra konuşan Ceylan Bağrıyanık, Iğdır’da gelirken baraj görmediğini savunarak, “Eminim sizlerde görmüyorsunuz. Biz var olan bütün barajları aşacağız. Halkımızla tekrar yıkacağız” dedi.

"SONUNA KADAR ÖCALAN’IN ARKASINDAYIZ"

HDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan ise, "Ağrı’da 2 insanımız yaşamını yitirmiştir. Fakat biz her türlü provokasyona karşı halkımızın bu konuda duyarlı olması gerektiğini bunlara karşı, öte tarafa bir zemin vermemesi gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bu süreci bozmak isteyebilirler, ama biz Sayın Öcalan’ın arkasında olduğumuzu bu sürecin sonuna kadar onunla birlikte hareket edeceğimizi buradan ilan ediyoruz” diye konuştu.

Başkanlık siteminin bu ülkeye asla gelmeyeceğini savunan Buldan, “Anayasayı tek başlarına değiştirmek için istiyorlar. Ama buradan halkımıza söz veriyoruz. Başkanlık sistemi bu ülkeye gelmeyecektir” diye konuştu.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/hdp-igdir-milletvekili-pervin-buldan-62630