economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Hdp Bingöl Adaylarını Tanıttı

Hdp Bingöl Adaylarını Tanıttı
A- A+ A

Bingöl’de, partisinin genel merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı değerlendiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, "Ağrı’daki provokasyondan sonuç alamayanların provokasyonları devam ediyor. Bu provokasyonları yapanlar, planlayanlar şunu çok iyi bilsinler ki, nasıl ki halkımız Ağrı’daki provokasyonu boşa çıkardıysa bundan sonra nerede ne zaman yapılırsa yapılsın bütün provokasyonları boşa çıkaracaktır" dedi.

HDP Bingöl Milletvekili adayları, HDP Grup Başkan Vekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken ile HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan’ın katılımıyla düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı. HDP il binası önünde düzenlenen ve çok sayıda partilinin katıldığı programda konuşan Aydoğan, Ankara Çankaya’da bulunan HDP Genel Merkezi binasına yapılan silahlı saldırıyı değerlendirdi. Ağrı’daki provokasyondan sonuç alamayanların, provokasyonlarının devam ettiğini belirten Aydoğan, "Bu provokasyonları yapanlar, planlayanlar şunu çok iyi bilsinler ki, nasıl ki halkımız Ağrı’daki provokasyonu boşa çıkardıysa bundan sonra nerede ne zaman yapılırsa yapılsın bütün provokasyonları boşa çıkaracaktır. Biz bu provokasyonların nedenini biliyoruz. Siz HDP’nin önlenemez yükselişini durdurmaya çalışıyorsunuz" dedi.

Konuşmasında iktidara yüklenen Aydoğan, "yasaklarla mücadele edeceğiz" söylemiyle 2002 yılında iktidara gelen AK Parti’nin sadece kendiyle ilgili yasakları ortadan kaldırdığını ve halkın ihtiyacı olan yasakları ortadan kaldırmadığını savundu. İç güvenlik paketine de değinen Aydoğan, şunları söyledi:

"Türkiye’nin demokratikleşme ivmesini çatısını çok alt düzeylere çeken, Türkiye’yi bir polis devleti yapan, valilerin yetkilerini arttıran, yargının etkisini azaltan bir pakete imza attı. Biz bu paketleri çok gördük. Bu tür yasaklarla önümüze gelenlere, çıkanlara karşı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz."

Aydoğan’ın konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Baluken ise 2011 genel seçimlerinde Bingöl’de yaşanan olayları anımsatarak, 2015 genel seçimlerine yönelik, "Parti olarak, 2015 seçimlerine girmemizin getirdiği ve bütün Türkiye’de Halkların Demokratik Partisi’nin rüzgarının estiği bir dönemde, 3 aday arkadaşımız ile ilk adımı atıyoruz. Allah’ın izniyle 7 Haziran akşamı da sabaha kadar 3 arkadaşımızı da meclise göndererek burada özgürlük halayları kuracağız" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından HDP Bingöl Milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/hdp-bingol-adaylarini-tanitti-16045