economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Elibol'dan Pursaklar İddiası

Elibol'dan Pursaklar İddiası
A- A+ A

AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Nuri Elibol; Pursaklar, Akyurt ve Çubuk üçgeninde ulaşım, ticaret ve sağlık alanında yeni yapılacak 3 stratejik proje ile bölgenin potansiyelinin artırılacağını açıkladı. Elibol, Genel Seçimlerde AK Parti’nin Pursaklar’da yüzde 80’i geçeceğini söyledi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde AK Parti Pursaklar İlçe Teşkilatı yöneticileri ile birlikte Pursaklar esnafını ve halkını ziyaret eden Ankara Milletvekili Adayı Nuri Elibol, sorunları dinleyip, son siyasi gelişmeler hakkında paylaşımlarda bulundu.

PURSAKLAR, AKYURT VE ÇUBUK BÖLGESİNE 3 STRATEJİK PROJE

Kuzey Ankara olarak adlandırılan bölgenin Eskişehir ve İstanbul yolu aksları gibi gelişmediğine dikkat çeken Elibol, “Biz bunun tedbirini aldık. Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği Kuzey Ankara projesi bölgeyi çokça hareketlendirdi. Pursaklar, Akyurt ve Çubuk üçgeninde ilçelerimizin tamamını etkileyecek 3 tane stratejik projemiz var. Bir tanesi havaalanına yapılacak metro. Projesi aşaması geçildi gibi, bir sonraki mahalli seçimler öncesine yetişecek şekilde bu bölgeye metro yapılacak. Akyurt ve Pursaklar arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Ticaret Odası’nın işbirliğinde büyük bir fuar merkezi yapılacak. Fuar merkezini yapacak firma ve arsası belirlendi, bunun inşaatına da yakında başlanacak. Fuar merkezi açıldığında bölgeye ciddi bir potansiyel gelecek. Pursaklar’ın bir hastaneye ihtiyacı var. Hastanenin arsası alındı, planları yapıldı, imar planı askıya çıktı. Buraya güzel bir hastane yapılacak. Tahmin ediyorum 6 ay içinde hastane için kazmayı vururuz. Sağlık, ulaşım ve ticaret alanında önemli stratejik projemiz var bölge için” dedi.

“PURSAKLAR GENEL SEÇİMLERDE YÜZDE 80’İ AŞACAK”

Pursakların Ankara seçimlerinde stratejik rol oynadığının, Ankara’nın solun elinden sağın eline geçmesini sağladığını kaydeden Elibol, “Pursaklar muhafazakar iktidarlara ciddi destekler verdi. Bizim dönemimizde de Türkiye rekoru kırdı. Pursaklar’a ne yapsak azdır, her şeyi hak ettiklerine inanıyorum. Ben esnafın dertlerini dinledim, hakla bir araya geldim, çok ciddi bir iddia ortaya koyuyorum, genel seçimlerde AK Parti Pursaklar’da yüzde 80’i geçecek” diye konuştu.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/eliboldan-pursaklar-iddiasi-49033
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri