economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Dünyada Binlerce Kişiyi Tedavi Eden Coşkun Siyaset Sahnesinde

Dünyada Binlerce Kişiyi Tedavi Eden Coşkun Siyaset Sahnesinde
A- A+ A

Eski Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun, 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde AK Parti’den Bolu milletvekili aday adayı oldu. Dünyanın birçok bölgesinde yaşanan felaketlerde insanlara yardım eden ve Mavi Marmara gemisindeki yaralılara müdahale eden ekibin başında bulunan Prof. Dr Coşkun, “Bolu’nun geleceği taşınması için elimi taşın altına koymak için aday adayı oldum. Hemşehrilerimin desteği ve arzusu ile Bolu’ya hizmet aşkıyla aday adayı oldum” dedi.

Eski Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler Genel Müdürü Prof Dr. Ali Coşkun, milletvekilliği seçimleri öncesinde Bolu’da AK Parti’den aday adayı oldu. Coşkun, Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler Genel Müdürlüğü görevini yürüttüğü dönemde Türkiye’nin Dünya’nın birçok bölgesinde yaşanan felaketlere gönderdiği sağlık yardım ekiplerinin başında görev yaptı. 2005 yılında Pakistan’da yaşanan deprem, 2010 yılında Haiti depremi, 2011’de Japonya depremi, 2011’de Libya’da yaşanan iç savaşta. Somali’de yaşana kuraklık sonrasında bölgeye gönderilen sağlık yardım ekiplerinde görev aldı. Coşkun ayrıca, İsrail askerleri tarafından Mavi Marmara Gemisi’ne yapılan saldırı sonrasında yaralanan Türk vatandaşlarının yurda getirilmesi için bölgeye giden sağlık ekiplerinin başında görevlendirildi.

AK Parti Bolu milletvekili aday adayı Prof. Dr. Ali Coşkun, Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler Genel Müdürlüğü ve kurumda çeşitli görevlerde bulunduğu dönemde Dünya’da yaşanan birçok felaket bölgesinde yer aldığını ifade ederek, “Yaşanan depremler ve felaketlere Türkiye Cumhuriyeti adına gönderilerek çok sayıda insana sağlık hizmeti verdik. Mavi Marmara gemisinde yaralanan Türk vatandaşlarımızı yurda getirilmesi için ekibimle birlikte gece gündüz demeden çalıştık. Çok sayıda vatandaşımıza tıbbı müdahalede bulunduk. Türk insanının şefkatini o bölgelerdeki insanlara taşıdık. Bu benim için büyük mutluluk” şeklinde konuştu.

Bolu’nun çocuğu olduğunu ve Bolu’yu dünyanın her bölgesinde temsil etiğini ifade eden Prof. Dr. Ali Coşkun, “Türkiye Cumhuriyeti adına sağlık yardımı için gittiğimiz her bölgede Türk insanının şefkatini o bölgelere taşıdık. Bolu’dan aday adayı olarak tecrübelerimle memleketime hizmet etmek istiyorum. Bolu’nun geleceği taşınması için elimi taşın altına koymak için aday adayı oldum. Hemşerilerimin desteği ve arzusu ile Bolu’ya hizmet aşkıyla aday adayı oldum. Ben yıllarca Bolu’nun il dışındaki temsilcisi oldum. Şimdi doğduğum yerde hizmet vermek istiyorum” diye konuştu.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/dunyada-binlerce-kisiyi-tedavi-eden-coskun-siyaset-sahnesinde-54633
Etiketler: Bolu, Bolu Haberleri