economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal Eskişehir'de

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal Eskişehir'de
A- A+ A

ESKİŞEHİR (İHA) – Eskişehir’de Demokrat Parti’nin Bölgesel Aday Toplantısı, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımıyla yapıldı.

Demokrat Parti’nin Bölgesel Aday Toplantısı yapıldı. Eskişehir Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Eskişehir, Afyon, Bilecik, Kütahya, Burdur ve Isparta milletvekili adayları tanıtıldı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, katıldığı tanıtım toplantısında, "Rota Herkes İçin Demokrasi" sloganı ile güçlü bir millet ve güçlü bir devlet kuracaklarını söyledi. Uysal, "Demokrat Parti olarak yeniden büyük bir ülkeyi, yeni Türkiye’yi kurmak, herkes için adalet, zenginlik, eşitlik diyerek, ülke kaynaklarını adil bir şekilde tesis etmek mecburiyetindeyiz. Demokrat Parti zamanında büyüme oranı daha yüksekti, şimdi ise iktidarın büyüme oranı yüzde 4 küsurdur. Türk ekonomisinin geldiği nokta budur. O muhteşem tarihi yeniden inşa etmemizin adım atma günüdür. İnancınızı ortaya koydunuz tüm adaylarımızla birlikte bu milletimizle birlikte yeniden ayağa kalkacağız. Bugün Türkiye’de yolsuzluk artmış, bir de çözüm süreci adı altında devletine egemenliğini bu ülkenin iradesini tehlikeye atmışlardır, doğu ve güneydoğuyu etnik siyasete bu iktidar alet etmiştir” dedi.

"DEĞİŞİM ÖNCE SİYASETTEN"

Uysal, milletin zihin karışıklığı içinde olduğu bir zamanda, “Milletin makus talihini yine onun azim ve kararlığı ile kurtaracaktır” diyerek yola çıktıklarını ifade etti. Demokratların 7 Haziran’da ayağa kalkacaklarını dile getiren Uysal, “Herkes için demokrasi, herkes için adalet, herkes için eşitlik olsun istiyoruz. Yapılan doğruları, öz güvenli parti olarak dün de alkışladık, bugün de alkışlarız. Yapılacak şeylerde bugün olduğu gibi yarın da doğruya ’doğru’, yanlışa ’yanlış’ deriz. Meselemiz, bu işlemeyen düzeni sadece iyileştirmek değildir. Büyük bir sıçrama hamlesini başlatabilmemiz, Türkiye’nin tavandan tabana, tabandan tavana sıçramanın adı ve adresi olabilmesi için siyasetimizden başlayarak, bir dönüşümü radikal demokrasi anlayışıyla yeniden, hep beraber başlatacağımız günlerin arifesindeyiz. Değişim önce siyasetten başlayacak” diye konuştu.

Genel Başkan Gültekin Uysal’ın konuşmasının ardından Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı Fevzi Yalçın, tüm milletvekili adaylarını ve parti yöneticilerini sahneye davet etti, milletvekili adayları Genel Başkan ile birlikte fotoğraf çektirdi.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/demokrat-parti-genel-baskani-uysal-eskisehirde-44293