economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Chp'li İnce'den, Yüzde 10 Barajını Kaldırın Çağrısı

Chp'li İnce'den, Yüzde 10 Barajını Kaldırın Çağrısı
A- A+ A

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce parti kapatmayı ortadan kaldıralım diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, "Yüzde 10 barajı partilere meclisin yolunu kapatıyor. Sen parti kapatmayı bırak önce bu yüzde 10 barajını kaldır” diye seslendi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce partisinin Yalova İl Teşkilatında bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye’nin parti devletine dönüştürüldüğünü iddia eden İnce, “Türkiye bir hukuk devleti mi, bir parti devleti mi? Cumhurbaşkanı partili, MİT Müsteşarı partili, vali, polis, jandarma partili. Al işte sana tam bir parti devleti. Türkiye artık bir parti devleti tarafından yönetilmektedir” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun parti kapatmaları ortadan kaldırma teklifine de cevap veren İnce, “Ahmet Davutoğlu, ‘gelin bu parti kapatma işini toptan bitirelim’ diyor. Nasıl bitireceksin? Mecliste Genel Kurul’un idaresine bırakacaksın. Ya siz zaten sabıkalı bir partisiniz. Nasıl olur da meclis çoğunluğu sizde olduğu bir durumda Genel Kurul’a bunu bırakabiliriz? ‘Parti kapatmayı bırakalım’ diyor. Ona diyorum ki ben partilerin önünü kapamayın, yolunu kapamayın önce. Yüzde 10 barajı partilere meclisin yolunu kapatıyor. Sen parti kapatmayı bırak önce bu yüzde 10 barajını kaldır. Partilere meclis yolunu kapatma. ‘Biz mi getirdik yüzde 10 barajını’ diyor. Tamam siz getirmediniz darbeciler getirdi, Kenan Evren getirdi ama darbecilerin getirdiği bu yüzde 10 barajını savunuyorsunuz. Biz savunmuyoruz. Biz demokrat bir duruş sergiliyoruz. Gelin bunu kaldıralım diyoruz.”

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/chpli-inceden-yuzde-10-barajini-kaldirin-cagrisi-86516
Etiketler: Yalova, Yalova Haberleri