economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Chp'li Aday Ak Parti'ye Geçti

Chp'li Aday Ak Parti'ye Geçti
A- A+ A

Çoğunluğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) olmak üzere 83 kişi AK Parti’ye geçti. Aralarında CHP Diyarbakır 10. Sıra Milletvekili Adayı İlhan Baran’ın da olduğu yeni üyelere rozetlerini, AK Parti İzmir 2. Bölge 7. Sıra Milletvekilli Adayı Savcı Sayan taktı.

7 Haziran’da yapılacak genel seçimlere yaklaşılırken, siyasi partilerdeki hareketlilik de günden güne artıyor. Son olarak, aralarında CHP Diyarbakır 10. Sıra Milletvekili Adayı İlhan Baran’ın da olduğu 83 kişi AK Parti saflarına katıldı. AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen rozet takma törenine AK Parti İzmir 2. Bölge 7. Sıra Milletvekilli Adayı Savcı Sayan da katıldı. Yeni üyelere rozetlerini takan Sayan, seçim çalışmalarına hız verdiklerini ifade ederek, “İzmir’de AK Parti’ye ilgi arttı. Çözüm süreci başta olmak üzere halk, hizmet nedeniyle partimizi destekliyor” dedi. Sayan, AK Parti’ye katılımların devam edeceğini söyledi.

Partililer Savcı Sayan’a yoğun ilgi gösterirken, Eski CHP’li İlhan Baran da AK Parti’ye geçtiği için çok mutlu olduğunu ifade etti. Baran, CHP Genel Merkezi tarafından Veysi Ergün’ün yerine Diyarbakır 10. sıradan milletvekili adayı gösterilmişti. İlhan Baran, daha önce CHP’de Bitlis İl Başkanlığı görevini de yürütmüştü.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/chpli-aday-ak-partiye-gecti-99590
Etiketler: İzmir, İzmir Haberleri