economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Chp'den 'Milletçe Alkışlıyoruz' Eylemi

Chp'den 'Milletçe Alkışlıyoruz' Eylemi
A- A+ A

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Teşkilatı, ‘Milletçe Alkışlıyoruz’ sloganından yola çıkarak Bayramyeri Meydanı’nda alkışlama eylemi yaptı.

CHP Merkezefendi İlçe Teşkilatı ve partinin diğer üyeleri, Bayramyeri Meydanı’nda bir araya geldi. Meydanın değişik bölgelerinde birbirinden habersiz bekleyen CHP’li üyeler saat tam 16:00’yı gösterdiğinde birden alkışlamaya başladı. CHP’nin bu seçimlerde kullanacağı slogan olan ‘Milletçe alkışlıyoruz’dan yola çıkarak alkışlamaya başlayan CHP’lileri vatandaşlar şaşkınlıkla izledi. Bazı vatandaşlar ne olduğunu anlamaya çalışırken, olayı anlayan diğer bazı vatandaşlar alkışlama eylemine katıldı. Alkışlama eylemi sürerken partililer CHP’nin seçim vaadi olan ‘Emeklilere 2 maaş ikramiye’ yazan pankartı açtı. Yaklaşık 5 dakika süren alkışlama eylemi sırasında vatandaşlar sık sık, ‘Milletçe alkışlıyoruz’ dedi.

Eylemin ardında açıklama yapan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, "Biz bu günden itibaren milletçe alkışlamaya başladık. Tüm Türkiye’deki meydanları da her Salı günü 16:00’da alkışlamaya davet ediyoruz. Hukuksuzlukları ve Türkiye’nin getirildiği noktayı milletçe alkışlıyoruz" dedi.

Eylem olaysız şekilde sona erdi.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/chpden-milletce-alkisliyoruz-eylemi-85841