economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Chp Genel Sekreteri Tekin, Kılıçdaroğlu'nun "Foto-Gaf"Inı Değerlendirdi

Chp Genel Sekreteri Tekin, Kılıçdaroğlu'nun "Foto-Gaf"Inı Değerlendirdi
A- A+ A

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Somali ziyaretinde bir çocuğa hediye ettiği boyama kitabıyla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün grup toplantısında montajlı fotoğraf üzerinden yaptığı açıklamalara ilişkin, “Kılıçdaroğlu size hırsız diyor rahatsız olmuyorsunuz da bir kitaptan dolayı rahatsız olmuşsunuz. Kitapları dağıtmamış olabilirler ama kusuruma bakmasınlar hepsi kırk haramilerdir” dedi.

CHP Genel Sekreteri Tekin, bir basın toplantısı düzenleyerek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı’nın gündemini paylaştı. Başbakan Davutoğlu’nun “ihanet şebekesiyle CHP yan yana” ifadelerine ilişkin Tekin, “Hiç kimseyi ihanet şebekesi olarak değerlendirecek durumda değiliz. Neye ihanet edilmiş, kim ihanetçidir, elinizde belgeleriniz bilgileriniz varsa bunun gereğini yapın ama sizin bilmeniz gereken bir şey varsa sayın Davutoğlu, eğer bu parti 92 yıldır ayaktaysa ihanetlerin dışında olduğu için ayaktadır. Siz ve sizin gibi partiler, siz taşeron partilersiniz. Gelirsiniz gidersiniz. Önümüzdeki dönemde de yoksunuz, bunu bilin” ifadelerini kullandı.

İhanet şebekelerinin kim olduğunu kendilerinin de merak ettiğini ifade eden Tekin, basın mensuplarına Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın önceki yıllarda Fethullah Gülen ile ilgili söylediği sözleri izletti.

“CHP KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN”

AK Parti’yi eleştiren Tekin, “CHP kadar başınıza taş düşsün. Ne olsa mutlaka bir CHP’ye bağlıyorlar” dedi.

Şeffaflık yasasına değinen Tekin, “Siyasette kirlilik varsa kamuda şeffaflık olmaz. Bugün Türkiye’nin temel sorunu siyaset kirli, iktidar kirli, hükümet kirli. Eğer bir yasa çıkaracaksanız Sayın Davutoğlu bizim size önerimiz, hazır şuanda yasamız. Gelin kapsamlı bir yolsuzluk yasası çıkaralım” diye konuştu.

Bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay’ın düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu’nun montajlı fotoğraf üzerinden yaptığı açıklamalarıyla ilgili soruya Tekin, “Parti sözcüsünü kutlamak istiyorum. Kılıçdaroğlu size hırsız diyor rahatsız olmuyorsunuz da bir kitaptan dolayı rahatsız olmuşsunuz. Siz kırk haramiler değil misiniz? Kitapları dağıtmamış olabilirler ama kusuruma bakmasınlar hepsi kırk haramilerdir” yanıtını verdi.

Atalay’ın CHP’nin paralel yapının oyuncağı olduğu yönündeki eleştirilerine ise Tekin, “Eğer öyle bir paralellik varsa çıkarın bizde sizin arkanızdayız kardeşim. Bu ülkenin asıl paraleli sizsiniz. Asıl tehlikeli olanı da sizsiniz” cevabını verdi.

CHP İzmir Milletvekili Birgün Ayman Güler’in istifa etmesinin ardından CHP ile ilgili yaptığı açıklamaların sorulması üzerine Tekin, “Yolu açık olsun. Gidenin arkasından laf söylenmez” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE’DE HER ŞEY OLUR BAŞKANLIK SİSTEMİ OLAMAZ”

Türkiye’de başkanlık sisteminin tartışılmaya başlanmasıyla ilgili soru üzerine Tekin, “Yasal olmasa da gayri yasal şuanda başkanlık sistemi işliyor şuanda. Şunu herkesin bilmesi lazım, Türkiye’de her şey olur başkanlık sistemi olamaz. Hele bunların arzu ettiği ‘T’ tipi, talan tipine kimse izin vermez” karşılığını verdi.

Aday belirleme yönteminin netleşip netleşmediği ve ön seçimle ilgili soru üzerine Tekin, “AK Parti ne kadar ön seçim yapacaksa biz on katını yapacağız” dedi.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/chp-genel-sekreteri-tekin-kilicdaroglunun-foto-gafini-degerlendirdi-19610
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri