economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Chp İktidarında Yoksulluğu Bitireceğiz"

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Chp İktidarında Yoksulluğu Bitireceğiz"
A- A+ A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında yoksulluğu bitirerek emeklilere müjde, işsizliğe ise çözüm olacaklarını söyledi. CHP iktidarının ilk 3 ayında çıkaracakları yasanın adının temiz ahlak yasası olacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Halkın iktidarında halk zenginleşecek, onlar fakirleşecek" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi açılış ve toplantı için geldiği Tekirdağ’da vatandaşlarla bir araya geldi. Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu’nda halka hitap eden Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında yapacakları çalışamalar hakkında bilgi verdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yoksulluğu tarihe gömeceklerini belirten Kılıçdaroğlu yoksulluğu yönetmeyip bitireceklerini ifade ederek, "Türkiye Cumhuriyeti’nde yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Yoksul hiçbir ev kalmayacak. Çünkü biz yoksulluğu yönetmeyeceğiz. Yoksulluğu bitireceğiz. Güzel projelerimizi bütün Türkiye’ye anlatacağız. Emekliler de hayatlarından memnun değil geçinemiyorlar. Emeklilere de söyledik. CHP iktidarında emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda birer maaş ikramiye vereceğiz. 10 milyon emekli var. Ramazan Bayramı’nda, Kurban Bayramı’nda çocuklarınla, torunlarınla huzurlu bir bayram geçirmek istiyorsan adresin Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Aldığım aylık benim için yeterli, sürünüyorum ama böyle idare edeceğim diyorsan onun da yeri belli AK Parti’dir. Gidersin oyunu oraya verirsin. Alın teri döktüm, esnaftım, tarlada çalıştım şimdi emekli oldum geçinemiyorum diyorsan yerin belli CHP’ye geleceksin. Ben bunları söylüyorum parayı nereden bulacaksın diyorlar. En son 17-25 Aralık olaylarını gördünüz. Bakanların çocuklarının yatak odalarında paraların nasıl istiflendiğini gördünüz. Kaçak saraya 1 trilyon civarında elektrik faturasını gördünüz. Onların tamamını keseceğim. O hortumların tamamını keseceğim emekliye, çiftçiye vereceğim. Onların iktidarında onlar zenginleşti halk fakirleşti. Halkın iktidarında halk zenginleşecek, onlar fakirleşecek" dedi.

"5 BUÇUK MİLYON İNSAN İŞSİZ"

İşsizlik konusunda açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu, işsizliğin temel bir sorun olduğunu bildiğini ifade etti. Türkiye’nin bütün illerinde işsizlik olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Yetmezmiş gibi 1 milyon 700 bin de Suriyeli kardeşimiz var. Şanlıurfa’ya gittim. 60 TL’ye saati belli olamayan sürede çalışmaya hazır Urfalı kardeşim var. Bakan şimdi Suriyeli kardeşlerimize iş vereceğiz diyor. Başbakan da gitti şimdi Davos’a Avrupa’da ne kadar işsizlik var onları bize gönderin iş vereceğiz diye. Hani derler ya ayranı yok içmeye gibi. Senin memleketinde dünya kadar işsizlik var. 5 buçuk milyon insan işsiz. Biz Suriye politikasını bitireceğiz. Ortadoğu’daki karmaşayı da bitireceğiz. 1 milyon 700 bin Suriyeli kardeşimize de savaş bitti ülkene geri dön diyeceğiz. Herkes huzurlu olacak. Dışarıda huzur yok, gerginlik var. CHP iktidarının ilk 3 ayında çıkaracağımız yasanın adı temiz ahlak yasası olacak" ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-chp-iktidarinda-yoksullugu-bitirecegiz-46282