economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bbp'den Mhp İle İttifak Sinyali

Bbp'den Mhp İle İttifak Sinyali
A- A+ A

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Yürütme Kurulu üyesi Hakkı Öznur, ülkücü tabanın seçimlere MHP-BBP işbirliği ile gidilmesi konusunda arzusunun bulunduğu belirterek, "Tabanın ’seçime birlikte girilsin’ isteği gözardı edilemez" dedi.

BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün yıldönümü etkinliği kapsamında Adana’ya gelen Öznur, BBP Adana İl Başkanı Ahmet Şahin ve Adana Alperen Ocakları Başkanı Cihat Can Kılıç ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Öznur, toplumun bütün kesiminin MHP ve BBP arasında yapılacak seçim iş birliğine, ülkenin büyük ihtiyacı olduğu dile getirdiğini ifade etti. İki siyasi partinin işbirliğine ülkücü camiada çok büyük bir destek olduğuna dikkat çeken MYK üyesi Hakkı Öznur, "Hem MHP hem BBP seçmeni böyle bir seçim işbirliğine çok sıcak. Ülkücü tabanın arzuları ve ’seçime birlikte girilsin’ isteği gözardı edilemez. AKP hükümetinin yaptığı anketlerde MHP-BBP seçim işbirliğinin AKP’yi gerileteceği görülmüştür" dedi.

BBP’nin seçime tek başına girecek gibi çalışmalarına son sürat devam ettiğini söyleyen Öznur, "BBP, seçim işbirliğine kendisini endekslemiş değildir. İşbirliği yapılırsa iyi olacağı, camiamızın ve ülkemiz adına olumlu sonuçlar doğruracağı kanaatinde. BBP, kendisine yakışan yapıcı, olumlu ve samimi tavrını göstermiştir" diye konuştu.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/bbpden-mhp-ile-ittifak-sinyali-11453
Etiketler: Adana, Adana Haberleri