economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bbp Genel Başkanı Destici Kocaeli İl Binasının Açılışını Yaptı

Bbp Genel Başkanı Destici Kocaeli İl Binasının Açılışını Yaptı
A- A+ A

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Çözüm sürecinin asıl hedefinin Türkiye’yi bölüp ayrı bir devlet kurmak olduğunu en gafilimiz bile bilebilir” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Kocaeli İl Binası’nın açılışına katıldı. Yeni yerine taşınan BBP Kocaeli İl Başkanlığı Binası’nın açılış kurdelesini kesen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, devam etmekte olan Çözüm Süreci’ne yüklendi. Önümüzdeki 7 Haziran seçimlerine hazır olduklarını belirten Destici, “Seçim deneyimi çok yüksek olan bir siyasi partiyiz. Çok temiz bir partiyiz. Tertemiz bir mazimiz, pırıl pırıl kadrolarımız ve gerçekten milletin tüm problemlerini çözeceğimiz projelerimiz var. Bu alanda da seçime en hazır partilerin başında geliyoruz” dedi.

Çözüm sürecini eleştiren Destici, “Asıl hedeflerinin Türkiye’yi bölüp ayrı bir devlet kurmak olduğunu en gafilimiz bile bilebilir. Bakın şu anda barış elçisi olarak sunmaya çalıştıkları Selahattin Demirtaş bundan iki sene önce, Ağrı Doğubeyazıt’ta, açık mitingde ‘Burası özgür Kürdistan olacak. Biz bunu göreceğiz ve burada yaşayacağız’ demedi mi? Adına çözüm süreci dedikleri, bizim başından beri bu bir çözüm süreci değil, bu bir pazarlık ve müzakere süreci dediğimiz sürece, ‘Hayır, pazarlık yok. Asla müzakere yok. Çözüm var’ diye cevap verdiler. Peki ne oldu? Sonunda müzakere olduğunu, pazarlık olduğunu açıkladıkları 10 müzakere maddesiyle kabul ettiler. Şimdi biz bu 10 maddeyi ‘Müzakere yok. Pazarlık yok’ diyenlerin yüzlerine çarpıyoruz. Üç yıldır milleti aldattınız. Milleti kandırdınız. Biz zaten Büyük Birlik Partisi olarak başından beri bunu savunduk. Dedik ki, ‘Teröre ve şiddete başvurmadığı sürece herkes fikrini söyleyebilir. Açıkça kendini ifade edebilir. Her talepte bulunabilir’ dedik. Ama teröre ve şiddete bulaşmayacak dedik. Bunların hiçbirisi olmadı. Biz ‘Bakın göreceksiniz. PKK dışarı çıkmayacak. Silah bırakmayacak. Meşrulaşacak. Daha da güçlenecek ve Türkiye’nin bir bölgesini özerk hale getirecek’ dedik. Bugün bakıyoruz. Öyle meşrulaştılar ki. Bakın bugün yine HDP’den bir heyet Kandil’e gitti. Kandil neresi? Şırnak mı? Hakkari mi? İzmir mi? Sanki Türkiye’nin bir vilayetine gider gibi, sanki meşru bir yere gider gibi Kandil’e gidiyorlar. Bu gidenler Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin çözüm sürecinde müzakere ettiği HDP’nin temsilcileri. Bu pazarlıkların hiçbirisi yasal da değil, hiç birisi anayasal da değil, anayasaya da uygun değil. İnşallah gün gelecek, bu hainlerden ve onların işbirlikçilerinden bu büyük Türk milleti hesabını soracaktır. Bu büyük Türk milleti 7 Haziran da 1 yıllığına Büyük Birlik Partisi’ne versin iktidarı, bakalım 1 yıl içerisinde PKK, Kandil, İmralı, önder, PYD, YDG-H, artık aklınıza hangisi geliyorsa kalıyor mu kalmıyor mu bakalım” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partiye yeni üye olan iki kişinin rozetini taktı. Destici, Kocaeli programı kapsamında bir dizi ziyarette bulunacak.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/bbp-genel-baskani-destici-kocaeli-il-binasinin-acilisini-yapti-95288