economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bakan Volkan Bozkır: “Giresunlular Ne Yapmaları Gerektiğini Bilir”

Bakan Volkan Bozkır: “Giresunlular Ne Yapmaları Gerektiğini Bilir”
A- A+ A

9. Giresun Günleri’ni ziyaret eden Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldığını ve Giresunluların bu sürece katkı sağlamaları gerektiğini söyledi. Bakan Bozkır, “Giresunlular ne yapmaları gerektiğini bilir” dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, bu yıl 9. kez İstanbul’da yaşayan ve memleket hasreti çeken Giresunluları bir araya getiren Giresun Günleri’ni ziyaret etti. Feshane’de düzenlenen programda Giresunlulara seslenen Bakan Bozkır, 7 Haziran seçimleri öncesinde yeni Türkiye’nin devamı için Giresunlu vatandaşlara güvendiğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin en görkemli ve zengin günlerinin yaşandığını ifade eden Volkan Bozkır, “Önümüzde 7 Haziran seçimleri var. Burada önemli bir karar verilecek. Türkiye, 2023 yılına 2 trilyon dolar milli gelir ve 500 milyar dolar ihracatla mı, yoksa eskiden olduğu gibi kasasında 70 cente muhtaç bir şekilde mi gireceğini kararını verecek. Kişi başına milli geliri 25 bin dolar olan bir Türkiye mi, yoksa yoklukların olduğu, suların akmadığı ve çöplerin patladığı büyük sıkıntıların yaşandığı bir Türkiye mi olacak? Daha da önemlisi acaba Türkiye 2023 yılında etnik kökenine, dini inancına, yaşam biçimine bakılmaksızın öteki kavramının olmadığı bir ülke mi olacak yoksa insanların bölündüğü, herkesin kendini öteki hissettiği ve mutsuz olduğu bir Türkiye mi olacak? İşte bunun kararını vereceğiz. Giresunlular akıllı insanlardır ve ne yapacağını bilir” dedi. Bozkır ayrıca bilinen bir deyişi de biraz değiştirerek “Gönül ne fes ister, ne feshane. Gönül muhabbet ister, Feshane bahane” şeklinde konuştu.

Türkiye’yi yurtdışında en iyi tanıtan şehirlerden birinin de Giresun olduğunu belirten Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, “Giresun ve Giresunumuzun Yağlıdere ilçesi, Türkiye’yi yurtdışında en iyi tanıtan şehirlerden biridir. Amerika’da Yağlıdereliler iyi bilinir. Giresunlu hemşerilerimiz tarihine, kültürüne, geleneklerine çok bağlı, birbirlerine sahip çıkan bir yapıya sahip. Bu organizasyonların bu kadar ses getirmelerinin sebebi de aslında bu” dedi.

Ardından Bakan Bozkır, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Giresun Valisi Hasan Karahan ve Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan’ın eşliğindeki heyetle stantları gezdi. Vatandaşların ikramlarını da kabul eden Bozkır, geleneksel Giresun evine çıkarak vatandaşları selamladı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/bakan-volkan-bozkir-giresunlular-ne-yapmalari-gerektigini-bilir-83325