economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bakan Eroğlu, Yörük Kıyafetiyle Sahaya İndi

Bakan Eroğlu, Yörük Kıyafetiyle Sahaya İndi
A- A+ A

AK Parti İzmir Milletvekili adayı ve Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, seçim çalışmaları nedeniyle geldiği İzmir’de yörük kıyafetiyle seçmenin karşısına çıktı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Ziyaretleri kapsamında İzmir Adnan Menderes Havalimanında partililer tarafından karşılanan Eroğlu, kendisine hediye edilen yörük kıyafetini giyerek Ödemiş ilçesine hareket etti.

KÖRÜKLÜ ÇİZMEYLE SAHAYA İNDİ

Yörük kıyafetiyle seçmenin karşısına çıkan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ödemiş ilçesinde vatandaşlar tarafından davul zurnayla karşılandı. Vatandaşlarla sohbet eden sıkıntılarını dinleyen Eroğlu’nun yelek ve şalvar giymesi vatandaşların ilgisini çekti. Eroğlu, ziyaretleri kapsamında Bülbüller mahallesindeki doğaya keklik salımı programına katıldı. Bakan Eroğlu, yaptığı konuşmada bakanlığının yatırımlarına değindi. Üreticilerin her zaman yanında olduğunu ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Bakan olduktan sonra bölgeye hiç bir şey yapılmadığını gördüm üzüldüm ve hemen arkadaşlara talimat verdim barajlar, göletler, ıslah çalışmaları, bal ormanları yapmaya başladık. Adam eksen biter denilen bu havzada üreticiler 250 metre yerin altından su çekerek üretim yapmaya başladı. Tuzlu su yüzünden toprak zarar görmüş 10 yıl daha devam etseydi toprak çoraklaşacak hale gelecekti. Bu yüzden barajlar, göletler yaptık. Dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bu işleri yaptık. Orman ve Su İşleri Bakanlığı zamanla yarışıyor; çünkü kaybedecek vaktimiz yok. O bakımdan güzel İzmir’e, Ödemiş’e, özellikle Küçükmenderes havzasındaki insanlara hizmet etmek bizim için ibadettir. Bugün size birkaç müjde daha vereceğim. DSİ olarak büyük çalışma yaptık. Burada 7 baraj yapılabilir bunların hepsine başladık bir kısmını bitirdik bir kısmını da yapıyoruz. Birde Beydağ Barajı var o günkü başbakanımızın talimatı ile geldim baktım projede yanlışlık var. 76 yılda bitmesi planlanan barajı biz üç yılda bitirdik. Aktaş barajı yüzde 70 bitti bu sene tamamlanacak, 15 bin 800 dekar araziyi sulayacak" dedi.

"YILDIRIM HIZIYLA DERELERE GİRDİK"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bölgede Ergenli Barajının ihalesinin de yapıldığını aktararak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Zeytinova Barajı kısa zamanda bitti. Ergenli Barajının ihalesi yapıldı yakında başlıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi yapması gereken dere ıslahını yapamıyor biz yapalım dedik. Yıldırım hızı ile derelere girdik. Yapamıyorsa biz yaparız üşeniyorsa biz gayret ederiz. Ödemiş’e 3 noktada otomatik meteoroloji ölçüm cihazı kuruyoruz. Bunların yanında ormanlarımız eskiden devlet ormanıydı şimdi millet ormanı oldu. Biz millet dedik farkımız budur." Arıcılar ve bal üretimi için bal ormanları kurduklarını anlatan Eroğlu, şunları söyledi: "Bugün doğaya keklik salacağız. Ormanlarda delice olan ağaçları zeytin olarak aşılama yapıyor ve kura ile sizlere bugün dağıtacağız. Bu yolla üretimi destekliyoruz. Şuan size her haneye 70 zeytin ağacı vereceğiz. Bal ormanında üretim yapmak isteyen üreticilerimizi de yüzde 20 hibe destek veriyoruz. Biz bu işleri sizlerin verdiği vergiler ile yapıyoruz. Birileri konuşur biz yaparız desteklerinizi istiyoruz. Hayırlı olsun."

Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından üreticilere zeytin ağaçlarının yer aldığı belgeleri kura çekerek teslim etti. Eroğlu, daha sonra çok sayıda kekliği doğaya saldı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve beraberindeki heyet, programların ardından Ödemiş Belediyesini de ziyaret etti.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/bakan-eroglu-yoruk-kiyafetiyle-sahaya-indi-89854
Etiketler: İzmir, İzmir Haberleri