economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bakan Eroğlu: “Onlar Konuşuyor, Biz İş Yapıyoruz”

Bakan Eroğlu: “Onlar Konuşuyor, Biz İş Yapıyoruz”
A- A+ A

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti hükümetlerinin milleti için hizmet ürettiğini belirterek, “Onlar konuşuyor, biz iş yapıyoruz. Onlar kepçeyse alıp, kaşıkla veren cinstendi” dedi.

Aydın’da inşa edilen 23 tesisin açılışını gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 20 tesisin de temelini attı. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen toplu açılış ve temel atma törenine Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Vali Erol Ayyıldız, AK Parti Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem ve Gültekin Kılınç, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bürokratları, AK Parti Aydın milletvekili adayları ve vatandaşlar katıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mesajının okunmasıyla başlayan törende konuşan Vali Ayyıldız, “İlimize ve ilçelerimize hizmet edecek yatırımları kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projelerde içme ve kullanma suyu sıkıntısı aşılacak ve taşkın zararları önlenecek. Devletimiz her gün devasa projeleri hayata geçiriyor. Sayın Bakanımızın yoğun gayretleri sonucu ülkemizde ve Aydın’ımızda önemli projelere imza atılmaktadır. Açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız tesislerin Aydın’a hayırlı olmasını diliyorum. Aydın’a gösterdikleri ilgiden dolayı Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

“AYDIN’I UÇURACAĞIZ”

Aydın’a her geldiğinde büyük heyecan yaşadığını ifade eden Bakan Eroğlu ise, açılışı yapılan ve temeli atılan tesislerin Aydın’a hayırlı olmasını diledi. “Bende 8’inci vekiliniz ve bir efe olarak sizlere hizmet etmeye hazırım” diyen Eroğlu, bugün temeli atılacak barajlarla bölgedeki büyük barajların tamamlanacağını söyledi. Erdoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Aydın’ı dünyaya gıda üreten ve ihraç eden bir merkez haline getirmeyi hedefliyoruz. Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Ormanlardaki deliceleri aşılayıp, sizlere dağıtacağız. Bal ormanları kuruyoruz. Önceleri ormana gitmek yasaktı, şimdi biz ormanlarımızı milletimizin hizmetine sunuyoruz. Biz milletimizi seviyoruz ve milletimize hizmet ediyoruz. Aydın’ı Antalya ile yarışan kültür ve turizm merkezi haline getireceğiz. Biz Aydın’ı geliştirip, uçuracağız. Maalesef Aydın’da birkaç dönemdir uçağın bir kanadı eksik uçuyor. Uçağın bir kanadı yerel yönetimse, diğer kanadı da merkezi hükümettir. İnşallah bu dönem vereceğiniz destekle Aydın’ı uçuracağız. Aydın’a yatırım yapan biziz. İnşallah bu dönem Aydınlılar da gereğini yapacaktır.”

“İNSANI SEVMEK HİZMET ETMEKLE OLUR”

AK Parti iktidarının kaynakları doğru kullanarak önemli hizmetler ürettiğine işaret eden Bakan Eroğlu, “Faiz ve ilaç lobisinin hortumlarını kesip milletimize aktardık. Eskiden bir göledi 22 yılda 45 trilyona bitiriyorlardı. Biz 18 ayda 4,5 milyon liraya bitiriyoruz. 45 trilyon, 22 yıl nerede, 4,5 milyon lira ve 18 ay nerede? Bu paralar nereden geliyor, gökten altın yağmıyor. Biz işte böyle hızlı çalışıyoruz. Bu paralar nereden geliyor? Aradaki farkı lütfen kontrol edin. Bazıları konuşuyor ama hiçbir şey yaptıkları yok. Onlar konuşuyor, biz iş yapıyoruz. Onlar laf üretiyor, biz hizmet üretiyoruz. Farkımız bu. Onlar kepçeyle alıp, kaşıkla veren cinstendi. Artık milletin geliri sizlere hizmet olarak geri dönüyor. İnsanı sevmek ve hizmet etmek budur. Bu istikrar devam ettikçe Türkiye büyümeye devam edecek. İstikrar devam ettikçe, IMF’ye boyun eğmeyeceğiz. Bayrağımız her yerde dalgalanıyoruz. Bazıları sadece konuşuyor, bazıları sadece milliyetçilik söylemleri atıyor. Asıl milliyetçi bayrağını en yüksek zirvede dalgalandırandır. Türkiye kendi ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılayabilen bir ülke haline geldi. Bizden önce 22 banka battı. Bunun 52 milyon dolarlık faturasını bu millet ve bu hükümet ödedi. İnşallah yeni Türkiye’de çok önemli projelere daha imza atacağız. Büyük hedefleri olmayan ülkeler, tarih sahnesinden yol olup gitmeye mecburdur. Bizim 2023 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu hizmetleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Sizden isteğim daha yaşanabilir ve daha gelişmiş bir Türkiye için oylarınızı verin” şeklinde konuştu.

BAKAN MÜTEAHHİTLERLE PAZARLIK ETTİ

Konuşmasının ardından 23 tesisin açılışını gerçekleştiren ve 20 tesisin de temelini atan Bakan Eroğlu, müteahhitlerle pazarlık yaptı. Projelerin tamamlanacağı tarih ve saati salona ilan eden Eroğlu, tesisi zamanında tamamlayamayan firmalara 8 derslikli okul yaptırma cezası vereceğini açıkladı. Bakan Eroğlu, daha sonra 118 aileye süt sığırcılığı desteği sertifikalarını teslim etti. Törende ayrıca 5 bin adet fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

AYDIN’A KAZANDIRILAN TESİSLER

Bakan Eroğlu, törende Aydın’a kazandırılan 18 adedi DSİ Genel Müdürlüğü, 1 adedi Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve 4 adedi de Orman Genel Müdürlüğü olmak üzere 23 projenin açılışını yaptı. Açılışı yapılan tesisler arasında Karacasu Gökçeburun Göleti ve Sulaması, Karacasu Kahvederesi 2 Göleti ve Sulaması, Büyük Menderes Nehri Canlı İksa Tahkimatı ile 4 adet tesis ve 11 adet taşkın koruma tesis, Orman Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan 4 adet tesis ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan Kuyucak ilçesi Meteoroloji Gözlem İstasyonu gibi projeler yer alıyor. Törende ayrıca DSİ’ye ait Dalama Sulaması, Nazilli-İsabeyli Göleti ve Sulaması, Köşk Başçayır Göleti ve Sulaması, Çine Sulaması, Yenice Ovası Sulaması ile 6 adet tesisi ile 10 adet taşkın koruma tesisinin de temeli atıldı. Temeli atılan ve açılışı yapılan 43 tesisin maliyeti 206 milyon 608 bin TL olarak açıklandı. Söz konusu tesisler ile 157 bin 410 dekar zirai arazi sulamaya açılacak, 7 bin dekar zirai arazinin sulama suyu filitrasyonu yapılacak. 19 bin 400 dekar zirai arazi, 6 ilçe, 17 mahalle, 8 adet tesis de taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca 27,7 kilometre içme suyu isale hattı ile 3 adet depo yapılacak ve 3 bin 600 dekar zirai araziye su iletimi sağlanacak.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/bakan-eroglu-onlar-konusuyor-biz-is-yapiyoruz-82018
Etiketler: Aydın, Aydın Haberleri