economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bakan Çelik, Muhalefeti 4 Başlı Bir Partiye Benzetti

Bakan Çelik, Muhalefeti 4 Başlı Bir Partiye Benzetti
A- A+ A

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na karşı rakip olan partide 3 muhalefet partisi liderinin Genel Başkanlık yaptığını belirterek, “Bizim partimizde Genel Başkan Sayın Ahmet Davutoğlu Başbakanımız ama karşımızdaki rakip partide sabah kalktıklarında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, öğlen olduğunda yer değiştiriyorlar Devlet Bahçeli oluyor, öğleden sonra Selahattin Demirtaş oluyor, akşamı da Pensilvanya’daki zat ile kapatıyorlar” dedi.

AK Parti Adana Milletvekili Adayı Gül Demet Sarı’nın Seyhan ilçesindeki seçim ofisi açılışına gelen Bakan Çelik, burada halka seslendi.

Muhalefet partisi genel başkanlarını eleştiren Bakan Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sürekli milleti korkuttuğunu öne sürerek, “O Adana’ya geldiği zaman Baraj Gölü kenarında nöbet tutun; bu, balıkları da korkutur” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da tepki gösteren Bakan Ömer Çelik, “Selahattin Demirtaş için hiçbir şey söylemiyorum çünkü o genel başkan değil, başka bir yerin şubesi. Taksim Meydanı için Kabe diyecek kadar pusulasını şaşırmış birisini burada telaffuz etmeyelim, keyfimizi bozmayalım” şeklinde konuştu.

“MARMARA’YI VERSEN 2 GÜNDE KURUTURLAR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ekonomik paketle ilgili ‘Kaynağı nasıl bulacaksınız’ sorusunu anımsatan ve Kılıçdaroğlu’nun ‘Kaynak benim’ yanıtı verdiğini hatırlatan Bakan Çelik, “Bunlara Marmara Denizi’ni verin, 2 günde kuruturlar. O yüzden Kemal Kılıçdaroğlu Adana’ya geldiği zaman herkes Baraj Gölü’nün etrafında nöbet tutsun, bu adam orayı da kurutur” ifadelerini kullandı.

“RAKİP PARTİDE BİRÇOK GENEL BAŞKAN VAR”

Eleştirilerini sürdüren Bakan Ömer Çelik, “Bizim partimizde Genel Başkan sayın Ahmet Davutoğlu Başbakanımız ama karşımızdaki rakip partide birden çok genel başkan var; sabah kalktıklarında genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, öğlen Devlet Bahçeli, öğleden sonra Selahattin Demirtaş, akşamı da Pensilvanya’daki zat ile kapatıyorlar. Dolayısıyla, CHP’deki, MHP’deki, HDP’deki oy veren kardeşlerimize haksızlık ediyorlar” diye konuştu.

“TAYYİP ERDOĞAN DEVLET BAŞKANI OLACAK”

Muhalefetin, ‘Erdoğan devlet başkanı olmasın’ dediklerini aktaran Bakan Ömer Çelik, “Buradan söylüyorum, Erdoğan Devlet Başkanı olacak” ifadelerini kullandı. Başkanlık sistemine gelen eleştirilere de tepki gösteren Bakan Çelik, “Bakın göreceksiniz, nasıl olacak” şeklinde konuştu. Ahmet Davutoğlu’nun tekrar Başbakan olmamasına yönelik tepkileri de yanıtlayan Çelik, şöyle devam etti:

“Göreceksiniz o da olacak. Başka bir şey söylüyorlar mı? Söylemiyorlar. Biz diyoruz ki Adana güzelleşsin, daha çok hizmet alsın. Onlar ne diyor? Adana’ya Mersin’den giriş yasak, Osmaniye’den yasak, öbür taraftan yasak. Bunlar yasaksız cümle kuramazlar. Kriz olmadan cümle kuramazlar.”

“ÇATI DA ÇÖKTÜ, BİNA TARUMAR OLDU”

Muhalefetin yol yürürken ekonomik ve siyasi güç odaklarına bakıp, kendilerince denge gözettiklerini anlatan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, platformdan inip partililerinin arasına karışarak yaptığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Biz neye bakıyoruz? Sadece ve sadece bir şey söylüyoruz; Önce Allah, sonra millet. Başka bir şey söylemiyoruz. Şimdi tüm hedefleri ‘Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye nasıl inşa ederiz, Davutoğlu’nun Başbakan olmadığı bir Türkiye nasıl inşa ederiz, bu seçimlerde AK Parti’nin birinci parti çıkmasını nasıl engelleriz’ diyorlar ve bunları bir ittifakta biraraya getirmeye çalışıyorlar. Cumhurbaşkanı seçiminde yaptılar mı, yaptılar. Bir çatı adayı çıkardılar fakat çatıyı kurmak için önce kolon lazım. Çatının üstünde oturacağı kolonlar CHP ve MHP olunca kolonda çöktü, çatı da çöktü, bina tarumar oldu.”

Konuşmasının ardından seçim bürosunun açılış kurdelesini kesen Bakan Çelik, partililerine çiçek dağıttı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/bakan-celik-muhalefeti-4-basli-bir-partiye-benzetti-24551
Etiketler: Adana, Adana Haberleri