economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Partili Muş: "Yeni Anayasa İçin Halkımızdan Destek İstiyoruz"

Ak Partili Muş: "Yeni Anayasa İçin Halkımızdan Destek İstiyoruz"
A- A+ A

AK Parti İstanbul Milletvekili adayı ve Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, Karadenizliler derneği ziyaretinde yeni anayasa için vatandaştan daha fazla oy desteği istedi.

AK Parti İstanbul 3’üncü Bölge 4’üncü sıra Milletvekili adayı ve Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, seçim çalışmaları kapsamında gününü Küçükçekme’de geçirdi. Genel Başkan Yardımcısı Muş, Küçükçekmece Belediyesi tarafından çocuklara özel dizayn edilen Çocuk Sokağının açılışını yine çocuklarla birlikte gerçekleştirdi.

Bilgi Evi öğretmenleri, veliler ve çok sayıda çocuğun da katıldığı açılışta eğlenceli dakikalar yaşanırken Genel Başkan Yardımcısı Muş, sokaktaki oyunları düdük çalarak başladı. Muş çaldığı düdükle birlikte oynamaya başlayan çocukları da uzun süre seyretti.

Çocuk sokağının açılışını gerçekleştiren Muş, Küçükçekmece halkına da müjde vererek, Küçükçekmece’nin 2016 yılında Marmaray’ın da gelmesiyle Anadolu’ya bağlanarak, büyük bir eksikliğinin tamamlanacağını ifade etti.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş’un bir sonraki durağı ise Kanarya mahallesinde bulunan Tüm Karadenizliler Derneği oldu. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve parti teşkilatının eşlik ettiği Muş’u dernek yöneticileri ve üyeler karşıladı.

Türkiye’de 7 Haziran’da önemli bir seçim yapılacağını belirten Muş, “Seçim beyannamemizde yeni anayasa ve başkanlık sistemine ilişkin yapacağımız çalışmalar yer alıyor. Ayrıca Türkiye’nin 2023 hedeflerini de ifade ettik. Bu hedeflere ülkemizi ulaştırmak için büyük bir çaba içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Başkanlık sistemi ve anayasa için milletin oyuna ihtiyacımız var. Millet yetki verdiği müddetçe bunları hayata geçireceğiz” dedi.

2011 seçimlerinde yeni bir anayasa için çok çaba sarf ettiklerini de sözlerine ekleyen Muş, “Yeni anayasa için çok uğraştık ama muhalefetten aynı tavrı göremedik. Komisyonlar kuruldu, hazırlıklar yapıldı, tüm partilerin uzlaşı sağladığı 60 küsür madde vardı. Bunları parlamentodan geçirelim dememize rağmen muhalefetten kabul görmedi. Onun için biz sizden bu noktada destek istiyoruz. Gelin hep beraber Türkiye’de yeni bir anayasa yapalım. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan millet iradesi ile yoğrulmuş, biz Türkiye’ye hediye edelim ve Türkiye’nin birçok meselesini çözme imkanına kavuşalım” ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/ak-partili-mus-yeni-anayasa-icin-halkimizdan-destek-istiyoruz-24699