economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti'li Haydar Ali Yıldız: “Ecdadımızın Soykırım Yaptığı Kanaatinde Değiliz”

Ak Parti'li Haydar Ali Yıldız: “Ecdadımızın Soykırım Yaptığı Kanaatinde Değiliz”
A- A+ A

Gaziosmanpaşa’da AK Parti İlçe Gençlik Kolları tarafından, “Fotoğraflar ve Belgelerle Türk-Ermeni İlişkileri” sergisi açıldı. Açılışa katılan AK Parti Milletvekili Adayı Haydar Ali Yıldız, “Asla ecdadımızın soykırım yaptığı kanaatinde değiliz” dedi.

AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Gençlik Kolları tarafından Gaziosmanpaşa Meydanı’nda “Fotoğraflar ve Belgelerle Türk-Ermeni İlişkileri” konulu sergi açıldı. Açılışa AK Parti 2. Bölge milletvekili adayları Haydar Ali Yıldız ve Mahmut Doğan, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Şahin Pirdal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haydar Ali Yıldız ve beraberindekiler sergiyi gezerek, bilgi aldı. Açılışın ardından Hasan Ali Yıldız basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“ECDADIMIZIN BİR SOYKIRIM YAPTIĞI KANAATİNDE DEĞİLİZ”

1915 Ermeni olaylarıyla ilgili açıklama yapan Yıldız, “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bu konuda gerekli açıklamaları yapıyorlar. Bu konu tarihçilerin konusudur. Biz arşivlerimizi, genelkurmay dahil olmak üzere açmaya hazırız. Buyursunlar gelsinler bu konuda iddiası olanlar karşılıklı arşivlerimizi inceleyelim. Asla ecdadımızın bir soykırım yaptığı kanaatinde değiliz. Tarihçilerimizin bu konudaki görüşlerini önemsiyoruz. Biz arşivlerimizi hazır tutuyoruz. Her türlü belgemiz var. Karşı iddiası olanlar da arşivlerini açsınlar tarihçiler bu konuda kararlarını versinler” şeklinde konuştu.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/ak-partili-haydar-ali-yildiz-ecdadimizin-soykirim-yaptigi-kanaatinde-degiliz-11799