economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Milletvekili Adayı Ravza Kavakçı Kan, Kadın Girişimcilerle Bir Araya Geldi

Ak Parti Milletvekili Adayı Ravza Kavakçı Kan, Kadın Girişimcilerle Bir Araya Geldi
A- A+ A

AK Parti Milletvekili adayı Ravza Kavakçı Kan, “Toplumun temel taşı olan kadınlarımıza karşı şiddet kabul edilemeyecek bir şey” dedi.

Üsküdar’da kadın girişimcilerle bir araya gelen Kavakçı Kan, AK Parti hükümetinin Meclis’in açılmasıyla birlikte kamuda çalışan kadınların daha üst makamlara gelmesi için düzenleme yapacağını ve kadınlara ek bir derece puan verileceğini söyledi.

AK Parti 1. Bölge Milletvekili adayı Ravza Kavakçı Kan, Üsküdar Kız Kulesi Restaurant’ta 60 kadın girişimcinin hazır bulunduğu yemekte kadınlarla bir araya geldi. Burada kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşan Ravza Kavakçı Kan, son 13 yılda AK Parti’nin kadınlara yönelik yaptığı çalışmaları anlattı.

Şiddet gören kadınlarla ilgili hükümetin yaptığı çalışmalara da değinen Ravza Kavakçı Kan, “Tabii toplumun temel taşı olan kadınlarımıza karşı şiddet kabul edilemeyecek bir şey. Bu şiddet ki sizler benden daha iyi biliyorsunuz özellikle bu konuyu çalışan sivil toplum örgütleri çünkü siz sahadasınız. Kadına şiddet bir çok açıdan sadece fiziksel değil, her türlü kadına karşı uygulanan şiddete karşı bir çok politikalar geliştirildi” diye konuştu.

Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Kanunu çerçevesinde Şiddeti Önleme Merkezleri ve Sığınma Evleri’nin hayata geçirildiğini hatırlatan Ravza Kavakçı Kan, “Maalesef kayıtlı olan şiddet vakaalarının yanında kayıt dışı şiddet vakaları da oldukça fazla. Bu toplumumuzda kabul edilemez bir şey. Tolere etmeyeceğimiz bir şey. Ve kesinlikle bizim sivil toplum örgütleri olarak hangi alanda çalışırsak çalışalım, üzerine gitmemiz gereken önemli bir husus” şeklinde konuştu.

Kamuda çalışan kadınların yaşadığı Cam Tavan Sendromu’na da değinen Ravza Kavakçı Kan, “Kamuda çalışan kadınlar malum cam tavan sendromu diye bir sendromdan bahsedilir. Cam tavan sendromuna karşı hükümetimiz inşallah meclis açıldığında kısmet olursa bunu meclisten geçireceğiz. Kadın memurlara ek bir derece puan verilecek. Bu ne demek ben de sordum uzman olan arkadaşlarıma. Yani kadınları bulundukları yerlerden ilerlemeleri için daha üst mevkilere gelebilmeleri için önleri açılmış olacak. Terfi etmeleri mümkün olacak” ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/ak-parti-milletvekili-adayi-ravza-kavakci-kan-kadin-girisimcilerle-bir-araya-geldi-38985