economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Milletvekili Adayı Babuşcu Önsiad Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Ak Parti Milletvekili Adayı Babuşcu Önsiad Üyeleriyle Bir Araya Geldi
A- A+ A

AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Aziz Babuşcu, Önder İş Dünyası Sanayici ve İşadamları Derneği (ÖNSİAD) üyeleriyle bir araya geldi. Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın Diyarbakır Belediye Başkanlığı’na yaptığı ziyareti değerlendiren Babuşcu, “Şer ittifakı içinde bulunan paralel örgütün yeni bir resmidir” dedi.

ÖNSİAD’ın Esenler’de bulunan dernek binasında gerçekleşen kahvaltıya AK Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı ve Eski AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun yanı sıra, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, ÖNSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Erdoğmuş ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

ÖNSİAD’DAN BAŞKANLIK SİSTEMİNE TAM DESTEK

ÖNSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Erdoğmuş, yaptığı konuşmada başkanlık sistemini desteklediklerini açıkladı. Erdoğmuş, “Başkanlık sisteminin sonuna kadar arkasındayız. Bu kumaştan artık elbise çıkmayacak. Yeni Türkiye’nin ortaya çıkması isteniyorsa, dünyanın birçok ülkesinde gördüğümüz şekliyle, Türkiye’nin ivme kazanması anlamında başkanlık sistemine geçilmesini arzu ediyoruz” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Aziz Babuşcu, 7 Haziran seçimlerinin bir parti seçimi gibi mütalaa edilmesinin meseleyi küçülteceğini düşündüğünü söyleyerek, “AK Parti’nin kaderinin Türkiye’nin kaderi olduğu örtüşme zemininde konuşuyoruz. Bugün vaka budur. AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir. Karşımızdaki cephe daha da genişlemiş olduğunu görüyoruz. Rüyalarında bile bir araya gelmeyenlerin bugün bir araya geldiğini görüyoruz. Paralel örgüt uluslar arası güç merkezleriyle birlikte, istihbarat örgütleriyle de bu ülkenin bilgilerini satan bir mahiyette, hem istihbari anlamda, hem de bu seçimin ana teması olan HDP ile farklı ittifak içinde bulunuyor. Çanakkale kara savaşlarının 100. yılını konuştuğumuz bu seçimde uluslar arası güç merkezlerinin yeni bir boğaz geçişi yapmayı planladığını görüyoruz . Hasta adam, koşan adama dönüşmüşse, işte bugün yapılan AK Parti’yi bertaraf etmek için düzenlenen yeni bir boğaz girişimidir” diye konuştu.

Babuşcu, konuşmasının ardından basın mensuplarının, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın Diyarbakır Belediye Başkanı’yla yaptığı görüşmeyle ilgili sorularını cevapladı. “Yerli işbirlikçi” diye nitelendirdiği muhalefetle, uluslar arası güç merkezlerinin ittifakını net bir şeklide gördüklerini söyleyen Babuşcu, “Paralel örgüt hem yerli muhalefetle işbirliği, hem uluslar arası güç merkezlerine istihbarat sağlamakla dahil olmak üzere güçlü bir pozisyon almış vaziyette. Paralel örgütün bu anlamdaki rüyalarında bile yan yana gelmeyecek kişilerle bugün yan yana gelmesi bu ittifakın AK Parti’yi bertaraf etme anlamındaki arayışlarını göstermesi açısından enteresan. Zaman Gazetesi’nden Ekrem Dumanlı Diyarbakır Belediyesi’ne arka kapıdan girmekle bir takım görüşmeler yapıyor. Bu, tıpkı geçtiğimiz günlerde yargıda yaşadığımız yetki gasbına dönük, hukuku hiçbir şekilde tanımaksızın, bir canlı bomba mantığı içinde atlayan bu şer ittifakı içinde pozisyon alan paralel örgütün yeni bir resmidir. Dün Ekrem Dumanlı’nın gazetesinde ne söylediğini bilen bu millet, bugün bu resme anlamlı cevabı 7 Haziran akşamı verecektir. Bu şer ittifakına bakarsanız çok daha farklı provokasyonlar da dahil olmak üzere muhtemel senaryolarla karşılaşabiliriz. Bunları çok iyi okuyan, değerlendiren ve sandıkta da iradesini ortaya koyan feraset sahibi bir millettir. Biz hep bugüne kadar millete güvendik” diye konuştu.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/ak-parti-milletvekili-adayi-babuscu-onsiad-uyeleriyle-bir-araya-geldi-18016