economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti İl Başkanı Temurci: “Bizim Karşımızda Kirli İttifak Var”

Ak Parti İl Başkanı Temurci: “Bizim Karşımızda Kirli İttifak Var”
A- A+ A

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, milletvekili adayı Erol Kaya ile Şile’de seçim çalışmalarına katıldı. Temurci, “Şuan bizim karşımızda CHP, MHP ve HDP mi var, paralel mi var? Hepsi var. Biz buna şer ittifakı, kirli ittifak diyoruz. Onun için biz sadece bir siyasi parti değiliz” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, sabahın erken saatlerinde Ağva’da vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti iktidarının yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi veren Temurci, “Biz bize oy versin ya da vermesin şöyle bir derdimiz yok. Biz Türkiye’nin her kesimini kucaklamak zorundayız. Biz şunu biliyoruz. Bu ülke bir daha eski günlere doğru giremez. Neydi o eski günler. Milli Güvenlik Kurulu toplantılarının Bakanlar Kurulu toplantılarından daha önemli sayıldığı günlere dönemez. Bu ülke üniversite kapılarında ikna odaları kurup, kız kardeşlerimize zulüm yapıldığı günlere dönemez. Bu ülke bir daha imam hatiplerin kapatıldığı, yasaklandığı döneme geri dönemez. Bu ülke başı açığı ile başı kapalısı ile, sakallısı ile, sakalsızı ile, Alevisi ile, Sunnisi ile, Kürdü ile, Lazı ile, Romanı ile, Çerkezi ile her rengi ile değerli bir ülkedir ve değerli insanların oluşturduğu bir topluluktur. Dolayısı ile bu ülkenin hiçbir rengini ve inancını dışlayacak o eski günlere bir daha geri dönemez” dedi.

Temurci, kahvaltı programının ardından Şile’ye geçerek, Şile Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Şile’de bulunan AK Parti Milletvekili adayı Erol Kaya ise açılıştan önce Şile esnafını dolaştı, ardından Şile Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde açılan Şile Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AK Parti Milletvekili adayı Erol Kaya’nın yanı sıra Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, AK Parti İlçe Başkanı İlhan Ocaklı ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

EROL KAYA: “BU ANAYASA BİZİ TAŞIMIYOR”

Burada bir konuşma yapan Milletvekili adayı Erol Kaya, 2002 yılından bu yana AK Parti’ye halkın gösterdiği destekle birçok hizmetin hayata geçtiğini belirterek, “Şimdi seçime gidiyoruz. Anayasa’yı değiştirmek istiyoruz. Bu Anayasa bizi taşımıyor. Bu Anayasa 30 yıl evvel belki iyi niyetle yapılmış ama çok bizi taşıyan bir Anayasa değil. Bunu değiştirmek istiyoruz. Ve biz koalisyonlardan kurtulmak istiyoruz. Başkanlık sistemine geçişin nedeni de budur. Bu ülkede koalisyon olmasın” diye konuştu.

90 yılda 60 tane hükümetin kurulduğunu ve ortalama bir buçuk yılda bir hükümetin değiştiğini belirten Kaya, “Siz 1,5 yılda bir belediye başkanını değiştirin ismini hatırlayamazsınız. İsterseniz deneyin. Belediyede 1,5 senede istikrar yakalayamazsınız. Bunu Türkiye’de yakalamanız hiç mümkün değildir. Türkiye bir buçuk yılda bir hükümet kuran bir ülkedir maalesef. Eğer biz Anayasa’yı değiştirecek nitelikli bir çoğunluğa ulaşırsak artık bu devri kapatacağız. Kime oy verirse versin bu millet, güçlü bir hükümetimiz ve güçlü bir devlet yönetimimiz olacak” şeklinde konuştu.

SELİM TEMURCİ: “BİZ SADECE BİR SİYASİ PARTİ DEĞİLİZ”

Seçim koordinasyon merkezinin açılışında konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise, “Çok önemli bir seçimi birlikte yaşayacağız. 1950 seçimleri Türkiye’de bir devrimdir. Sadece 5 yıllık bir seçim olmamıştır ve ben inanıyorum ki 7 Haziran 2015 seçimleri Türkiye’de sadece 2019’u hedefleyen 4 yıllık bir seçim olmayacak. Eğer AK Parti bu ülkede bu kadar hizmeti yapmışsa ve geldiğimiz noktada AK Parti’nin karşısında sadece bir siyasi parti, yoksa biz CHP ile her zaman mücadele ettik. Onlar Türkiye’de kurulduğu günden bu yana tek başına bu milletin oyu ile iktidara hiç gelmedi. Gelemeyecekler inşallah. Şuan bizim karşımızda CHP mi var, MHP mi var, HDP mi var, malum medya mı var, paralel mi var, kim var? Hepsi var. Biz buna ne diyoruz; şer ittifakı, kirli ittifak. Onun için biz sadece bir siyasi parti değiliz” dedi.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/ak-parti-il-baskani-temurci-bizim-karsimizda-kirli-ittifak-var-71512