economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Ataşehir Seçim Koordinasyon Merkezinin Açılışın, Ak Parti İl Başkanı Temurci Yaptı

Ak Parti Ataşehir Seçim Koordinasyon Merkezinin Açılışın, Ak Parti İl Başkanı Temurci Yaptı
A- A+ A

AK Parti Ataşehir Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. Açılışta bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci, “AK Parti bu ülkenin ve milletin çimentosudur” dedi.

AK Parti Ataşehir Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti Milletvekili Bilal Macit, milletvekili ayaları Erkan Kandemir, Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ve çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleşti. Açılışta bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci, “AK Parti bu ülkede adı sanı ne olursa olsun alevi kardeşim için önemli. Çünkü onun haklarını teslim etti. Kürt kardeşlerim için önemli. Çünkü onun haklarını teslim etti. Örtülü milletvekillerimiz var. Açık milletvekillerimiz var. Hepsi var. İçimizde gayri müslim kardeşlerimiz var. Niye böyle bir giriş yaptım. Gerçekten biz birlikte Türkiye’yiz. AK Parti bu ülkenin ve milletin çimentosudur” dedi.

Konuşmasında çözüm sürecine de değinen Temurci, “AK Parti olmazsa çözüm süreci olmaz. Niye olmaz; çünkü değerli kardeşlerim 2005 yılında Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır meydanında ; ‘Yeter artık insanlarımız ölmesin ben baldıran zehri bile olsa içerim, yeter ki bu sorun çözülsün’ diyerek milli birlik ve kardeşlik projesini başlatmadı mı? Evet başlattı. Biz şuanda İstanbul’da burada özellikle Ataşehir’de HDP’li Kürt kardeşlerime de sesleniyorum. Herkese sesleniyorum. AK Parti ve Kürt kardeşlerim arasında bir vefa ve bir samimiyet vardır. Korkutarak onları iterek siyaset yapan kadroya şunu söylüyoruz. Güneydoğu’da benim askerime kurşun sıkana terörist diyemeyenler, İstanbul’da alnı secdeye giden ve kıblemiz aynı olan insanlardan oy isteyemezler” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti Ataşehir Seçim Koordinasyon Merkezi hizmete açıldı. Açılışa katılan gelin ve damada, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci tarafından altın takıldı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/ak-parti-atasehir-secim-koordinasyon-merkezinin-acilisin-ak-parti-il-baskani-temurci-yapti-77376