economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Adayı Sert, Hdp Seçim Bürosunda Oy İsteyip, Başarı Diledi

Ak Parti Adayı Sert, Hdp Seçim Bürosunda Oy İsteyip, Başarı Diledi
A- A+ A

Seçim çalışmalarını sürdürdüğü Kartal’da HDP seçim bürosunu ziyaret eden AK Parti Milletvekili adayı Dr. Hasan Sert, başarılar dileyip, partisi için oy istedi. Karşılaştığı ülkücü gençlerle de sohbet eden Sert, “72 milleti içinde barındıran bir kültürün çocuklarıyız. Kimseyi itelemek, dışlamak gibi bir pozisyonumuz yok” dedi.

Kartal Uğur Mumcu Mahallesi’nde seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Milletvekili adayı Dr. Hasan Sert, mahalleyi karış karış dolaşarak 7 Haziran seçimleri için oy istedi. Hasan Sert’in seçim çalışmaları sırasında ilginç görüntüler de ortaya çıktı. Ülkücü gençlerle karşılaşan Sert, bir süre sohbet ettikten sonra, yanından geçtiği HDP irtibat bürosuna da uğradı. Burada da bir süre sohbet eden Sert, başarılar diledi ve AK Parti için oy istedi.

Uğur Mumcu Mahallesi’ndeki çalışmalarını esnaf ziyareti ile sürdüren Dr. Hasan Sert, İstanbul’da her kesime ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, “İnşallah AK Parti, 7 Haziran seçimlerinde büyük bir oyla iktidara gelir. Bu milletin 100 yılda yaşamış olduğu bir fırsat var. Bu fırsatı heder etmeyiz. Bu memleket kolay bir şekilde bu düzeye çıkmadı. Kolay bir şekilde bu noktalara gelmedi. Bundan sonra da kolay bir şekilde heder etmemesi lazım bu imkanları” dedi.

HDP seçim irtibat bürosuna yaptığı ziyaretle ilgili de konuşan Sert, “Orada ülkücü arkadaşlarımız vardı yanında hemen HDP’li arkadaşlarımız vardı. Her ikisinin yerlerine de girdik. Ofislerine girdik. Mutlu olduk. Kucaklaştık, selamlaştık, başarılar diledik. Bize böylesi yakışır. Biz insanların birliğinden, beraberliğinden yanayız. İnsanların göz göze bakmasından yanayız. El ele tutuşmasından yanayız. Bütün kardeşlerimizin bir olmasından yanayız. Ayrılıktan dolayı bu memleket çok bedeller ödedi. Çok zararlar çekti. Çok canlar verdik” şeklinde konuştu.

Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Sert, “Ayrılıktan kimseye bir fayda olmadığını gördük. Şimdi bütün kesimler, bütün etnik gruplar, tüm inanç grupları bir araya gelip kucaklaşması lazım. Ama bunların demokratik sınırlar içerisinde olması lazım. İnsan hakları içerisinde olması lazım. Saygı sevgi çerçevesi içerisinde olması lazım. Biz HDP’li kardeşlerimizle de kucaklaşmaktan rahatsız olmayız. Herkesle kucaklaşırız. Ermeni diasporasını güden insanlarla da kucaklaşırız ve gelsinler doğruları öğrensinler. Bu Türk toplumunun Osmanlı’dan gelen bir medeniyeti var. 72 milleti içinde barındıran bir kültürün çocuklarıyız. Kimseyi itelemek, dışlamak gibi bir pozisyonumuz olamaz” diye konuştu.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/ak-parti-adayi-sert-hdp-secim-burosunda-oy-isteyip-basari-diledi-43254