economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ:

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ:
A- A+ A

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, siyasetine, ticaretine, ekonomisine, başka tür alanlarına egemen devletlere bakıldığında hepsinin madenleri, petrolleri olan ülkeler değil de bilgiye sahip olan, bilgiyi üreten ve bilgiyi teknolojiye dönüştürmeyi başarmış olan ülkeler olduğunu söyledi.

Bir dizi ve ziyaretlerde bulunmak için memleketi Yozgat’a gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yerköy ilçesinde Rabia Koyubaşoğlu Anadolu Lisesinin açılış törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Adalet Bakanı Bozdağ, “Eğer biz insanımızı iyi yetiştirebilirsek, bilgiye sahip olabilirsek, bilgiyi üretip onu teknolojiye dönüştürebilirsek elbetteki Türkiye’miz daha güçlü olacaktır" dedi.

Siyasetine, ticaretine, ekonomisine, başka tür alanlarına egemen devletlere bakıldığında hepsinin madenleri, petrolleri olan ülkeler değil de bilgiye sahip olan, bilgiyi üreten ve bilgiyi teknolojiye dönüştürmeyi başarmış olan ülkeler olduğunu vurgulayan Adalet Bakanı Bozdağ, "Bugün dünyanın birçok ülkesi var. Dikkat ederseniz siyasetine, ticaretine, ekonomisine, başka tür alanlarına egemen devletlere baktığınızda hepsinin madenleri, petrolleri olan ülkeler değil de bilgiye sahip olan, bilgiyi üreten ve bilgiyi teknolojiye dönüştürmeyi başarmış olan ülkeler olduğunu görüyoruz. Onun içinde Türkiye’nin gücü de yeni dönemde daha fazla bilgiye sahip olmak, bilgiyi üretmek, bilgiyi teknolojiye dönüştürmek suretiyle olacaktır. Biz ona inanıyoruz. Bu vesileyle de hükümet olarak bugüne kadar eğitime en büyük yatırımı yaptık. En büyük desteği yaptık. Çünkü bilgiye ancak iyi eğitim almış insanlarla hükmedebilir, o bilgi doğrultusunda ülkemize, insanlığa daha fazla hizmet yapabiliriz diye düşündük. Yozgat’ta ve Türkiye’nin dört bir yanında bunun adımlarını sizler bizler gördük. Bundan sonrada bu adımlar atılmaya devam edecektir. Fatih projesi devasa bir proje. Okullarımızda bilgisayarlarla öğrencilerimiz buluştuğu gibi akıllı tahtalarla da buluşuyor. Yozgat bu anlamda da bu projeden nasibini aldı almaya devam edecektir. Okullara konan kitaplar, öğrencilerimize bu sene dershane konusunda attığımız yeni adım dolayısıyla dershane olmayacağı için öğrencilerimizin hafta sonlarında okullarda üniversiteye hazırlanması konusunda ortaya koyduğumuz yeni proje ki bunun mali desteğini hükümet olarak biz sağlayacağız. Buda bizim çocuklarımıza sağlayabileceğimiz en önemli katkılardan oldu" diye konuştu.

"EĞİTİM BİZİM EN ÖNEMLİ MESELEMİZDİR"

Eğitimin Türk Milletinin en önemli mesleği olduğunu ifade eden Bozdağ, "Eğitim bizim en önemli meselemiz ve bu meseleyi çözmek ve daha iyi noktalara iyi işler yaparak taşımak için gayretimizi çabamızı sürdüreceğiz. Hükümet olarak 2002 den bu yana yaptığımız bütün bütçelerin en her birinde birinci sıraya eğitimi koyduk. Aile yatırımlarına çok ciddi destekler verdik. Türkiye’nin dört bir yanını üniversiteler ile donattık. Yozgat’ta bu kapsamda Bozok Üniversitesine Yerköy Adalet Meslek Yüksekokuluna kavuştu. Öğrenci yurtlarıyla Yozgat’ın merkezini de donattık. Bin kişilik bir öğrenci yurdu sonra bir daha yurt, her ilçemizde de bu anlamda yükseköğrenim öğrenci yurtlarıyla buluşturacağız" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bozdağ, Rabia Koyubaşoğlu Anadolu Lisesinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Yerköy Cumhuriyet Başsavcısı Bünyamin Sarıtürk, Avrupa Türk Demokratik Birliği Genel Başkanı Süleyman Çelik, Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Hayırsever iş adamı Gencay Koyunbaşoğlu, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/adalet-bakani-bekir-bozdag-33515
Etiketler: Yozgat, Yozgat Haberleri