economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlamaları
A- A+ A

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki devlet erkanı Anıtkabir’e çelenk koydu. Törene, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 95. yıl dönümü etkinlikleri Anıtkabir’deki törenle başladı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığındaki devlet erkanı, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Anıtkabir avlusuna geldi. TBMM Başkanı Çiçek, Atatürk’ün mozolesine üzerinde "TBMM Başkanı" yazan çelenk koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından devlet erkanı Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Çiçek, deftere şunları yazdı:

“Büyük Atatürk! Açılışını yaptığınız, ilk başkanlığını yürüttüğünüz Türkiye Büyük Millet Meclisi 95 yaşında. Bugün vesilesiyle manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük bir onur duyuyorum. Liderliğinizle devletimiz bağımsızlığına, milletimiz hürriyetine kavuşmuştur. Bugün huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bir ülkemiz varsa bunu size ve milli mücadelemizin aziz kahramanlarına borçluyuz. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak yegane hedefimiz sizin açılışını yaptığınız çatı altında devletimizi ve milletimizi muasır medeniyetler seviyesine eriştirmektir. Devletimiz, devletler ailesinin güçlü bir üyesi, milletimiz, milletler ailesinin onurlu bir üyesi olarak ebediyen yaşayacaktır. Hedefimiz ülkemizin milli egemenliğini dayalı çoğulcu, demokratik, laik vasfını güçlendirmektir. Emanetiniz emin ellerdedir. Sizden aldığımız ilham ile gelecek daha güzel olacaktır. Bize bıraktığınız eserlerinizle iftihar ediyor, size minnet duyuyoruz. Ruhunuz şad olsun!”

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalamasının ardından tören sona erdi. Başbakan Davutoğlu, törenin ardından Anıtkabir’i ziyarete gelen çocuklar ile sohbet etti. Bazı çocuklarla fotoğraf çektiren Başbakan Davutoğlu, daha sonra 1. Meclis’te düzenlenecek olan törene katılmak üzere Anıtkabir’den ayrıldı.

SİYASİ PARTİ LİDERLERİ TÖRENDE HAZIR BULUNDU

Anıtkabir’deki törene, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in yanı sıra Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, kabine üyeleri ve milletvekilleri katıldı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-kutlamalari-31430
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri