economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yaza Formda Girin! Bu meyveler tam size göre

Yaz aylarına girmemize sayılı günler kala, fazla kilolarınızdan kurtulmak ya da kilonuzu muhafaza edebilmeniz için meyve yemenizi öneriyoruz. Uzmanlar, bol su tüketiminin ve aşırıya kaçmadan ara öğünlerde tüketilecek meyvelerin vücuda iyi geleceği, enerjik tutacağı yönünde faydası olacağı görüşündeler.

Yaza Formda Girin! Bu meyveler tam size göre
A- A+ A

Tatlı ihtiyacını doğal yoldan karşılamak, sağlıklı ve hızlı kilo vermek isteyenler için meyvelerin zayıflamaya faydalarını araştırdık. ‘Diyete Başlıyorum’ ekibi olarak sizlere, meyveleri hangi miktarda ve nasıl tüketeceğinizi de açıklıyoruz. Şimdi, hangi meyveler zayıflatır; öğrenmek için haberimizi okumaya devam ediniz.

Mürdüm eriği

Her mevsimde taze veya kuru haliyle satılan mürdüm, hızlı zayıflamaya yardımcı meyvelerden biridir. Tok tutar, bağırsakları çalıştırır, enerji verir. Kullanım tavsiyesi: İkindi vakti, şekersiz Türk kahvesinin yanında 3 adet yiyebilirsiniz.

Çilek

Baharın en güzel meyvelerinden çilek, düşük kalorisiyle diyette güvenle tüketilebilir. C vitamini içeriğiyle hücre yenilenmesini sağlar ve bu sayede yağ yakar. 1 kase çilek sadece 50 kaloridir! Bunu daha iyi anlamanız için şu örneği verelim: 1 paket bitter çikolata 585 kaloridir ve bunu yakmak için en az 2,5 saat tempolu yürümeniz gerekir. Ama 1 kase çilek sadece 50 kaloridir ve zayıflamanıza yardım eder.  Kullanım tavsiyesi: Bir su bardağı süt ve bir su bardağı çileği akşam yemeğinden sonra ara öğün olarak yiyebilirsiniz.

Yeşil erik

Bahar aylarında severek yediğimiz yeşil erik, hem zayıflamaya hem de kadın sağlığına faydalıdır. Adet düzenleyici, idrar söktürücü ve terleticidir. Sinir sistemini güçlendirir. Kanı temizler ve kansızlığa çare olur. Kullanım önerisi: ara öğünlerinizde bir avuç içi kadar yiyebilirsiniz.

http://aygazete.com/saglik-haberleri/yaza-formda-girin-bu-meyveler-tam-size-gore-56306
Etiketler: Yaz, Meyve, Kilo, Tatlı, C Vitamini