economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

(Özel Haber) Kayseri Buz Tuttu

(Özel Haber) Kayseri Buz Tuttu
A- A+ A

Kayseri’de, hava sıcaklıklarının-12 dereceye düşmesinin ardından suni göl buz tuttu. Hava sıcaklığının hissedilir derecede düşmesinin ardından Erciyes Üniversitesi’nde öğrencilere bardakta sıcak çorba dağıtıldı.

Kayseri’de, dört gündür devam eden kar yağışının ardından gece saatlerinden itibaren kentte hava sıcaklığı -12 dereceye düştü. Dün akşam saatlerinde Kayseri Valiliği’de yazılı bir açıklama yaparak, kentte sıcaklığın -12 dereceye düşeceğini, don ve buzlanma olacağı için okulların 1 gün daha tatil edileceğini duyurdu. Gece saatlerinde -12 dereceye düşen hava sıcaklığının ardından Beştepeler mesire alanında bulunan suni göl buz tuttu. Görevliler, göl içerisinde bulunan kuş türlerinin mağdur olmaması için buz kalıplarını kırdı.

Öte yandan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Belediye Eğitim Faaliyetleri AŞ’de (BEF) ERÜ’de öğrencilere ve vatandaşlara bardakta sıcak çorba dağıttı. Soğuk havada, sıcak çorbanın iyi geldiğini söyleyen vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etti. Öğrenciler için faydalı bir etkinlik olduğunu söyleyen Mustafa Karlı isimli vatandaş, "Yararlı bir şey. Öğrenciler burada çorbalarını içtikten sonra derslerine gidiyorlar" dedi.

BEF çalışanı Abdullah Yılmaz ise, günde 850 bardağa yakın çorba dağıttığını belirterek şunları söyledi: "Çorba servisimiz sabah 8’e çeyrek kala başlıyor. 750 ile 850 bardak arasında çorba dağıtıyoruz. Kışın bu sayı biraz daha artıyor. Kışın -17 derecede dağıttığım çorba sayısı 750 ile 850 bardak arasında değişiyor. Dağıttığımız ekmek sayısı 650’yi buluyor. Bütün vatandaşlarımız alabiliyor. Öğrencilerimiz de çok memnunlar."

http://aygazete.com/magazin-haberleri/ozel-haber-kayseri-buz-tuttu-51018