economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kadir Kasapoğlu'dan Hemşehrilerine Özel Şarkı

Kadir Kasapoğlu'dan Hemşehrilerine Özel Şarkı
A- A+ A

İlk albümü Aklımdan Geçmez ile adını duyuran Hatay Kırıkhanlı sanatçı Kadir Kasapoğlu, 4. projesinde hemşehrilerine bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

İzmir’de yaşayan Kırıkhanlı sanatçı Kadir Kasapoğlu, hemşehrilerine yeni şarkısıyla “merhaba” demeye hazırlanıyor. “Kırıkhanlıyım delikanlıyım” isimli şarkısıyla hemşehrilerinin gönlünde taht kurmaya kararlı olan Kasapoğlu, şarkısının son düzenlemeleri için stüdyoda çalışmalarına devam ediyor. Kendisi de Hatay Kırıkhanlı olduğu için bu şarkıya çok önem verdiğini ifade eden Kasapoğlu, “Bu şarkı önce bir Ankara şarkısıydı. Mustafa Devran’la birlikte şarkının sözünde ve müziğinde biraz değişiklik yaptık. Hemşehrilerime, yazın düğünlerde halay çekecekleri bir şarkı yaptım. Tam bir yaz şarkısı. Gurbette memleket hasreti çeken tüm hemşehrilerime bu şarkıyı armağan edeceğim” dedi.

Memleketini “Benim memleketim çan, ezan, hezan, Kur’an, işte Hatay Kırıkhan” diye tanımlayan usta yorumcu, “Hatay Kırıkhan, dört büyük medeniyetin buluştuğu insanların kardeşçe, barış içinde yaşadığı bir memleket. Benim memleketimin insanları kendine hastır, delikanlıdır, dost canlısıdır. Bende gönlümden geçen sözleri bu şarkıda yazdım. Yakında çıkacak ve takdir dinleyenlerin olacak” diye konuştu.

http://aygazete.com/magazin-haberleri/kadir-kasapogludan-hemsehrilerine-ozel-sarki-44982
Etiketler: İzmir, İzmir Haberleri