economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yorganını Partine Göre Seç

Yorganını Partine Göre Seç
A- A+ A

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde siyasi partilerin logolarının bulunduğu yorganlar hazırlayan esnaf, talepten hayli memnun. Yorgan ustası Ramazan Hoşlar, "Yoğun taleplerden dolayı siyasi partilerin logosundan yorgan yaptık" dedi.

İlçede baba mesleğini sürdüren yorgan ustası Ramazan Hoşlar, siyasi logoların yer aldığı yorgan imalatına başladıklarını belirterek, "Vatandaşın siyasi görüşüne göre yorgan yapıyoruz. Son olarak AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) logosu bulunan yorgan imalatı yaptık. Sipariş veren çok müşteri var. Halk isteğine göre yorgan imalatını yapıyoruz" diye konuştu.

BABA MESLEĞİ

Yorgancılığın, günümüzde kaybolmaya yüz tutan meslekler arasında olduğuna dikkat çeken Hoşlar, "Ben baba mesleğimi devam ettiriyorum. Geçmişte çok revaçta olan bu mesleğin ustaları da azaldı artık. El yapımı yorgana rağbet yok. Sadece yaşlılar, bizim el emeği ile yün ve pamuktan yaptığımız yastık, yorgan ve döşeğe rağbet ediyor" dedi.

Gençlerin farklı desenler olan yorganlara rağbet ettiklerini de sözlerine ekleyen Ramazan, artık halkın isteğine göre üretim yaptıklarını söyledi.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/yorganini-partine-gore-sec-32143