economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Veteriner Fakültesi'nin "Uzun Eşek" Geleneği Bu Yıl Da Gerçekleştirildi

Veteriner Fakültesi'nin "Uzun Eşek" Geleneği Bu Yıl Da Gerçekleştirildi
A- A+ A

Dünya Hekimler Günü nedeniyle Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi tarafından kutlama programı gerçekleştirildi.

MAKÜ Veteriner Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklere Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Kazım Üstüner, Veteriner Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Mehmet Kale, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Etkinlikler, öğretim üyeleri ve öğrencilerin yer aldığı Veteriner Fakültesi’nden başlayan "Süt Koşusu" ile başladı. Koşu sonunda dereceye girenlere ödüllerini protokol üyeleri verdi. Öğrencilerin sosyal etkinlikleri ile devam eden program kapsamında, mangal partisi de düzenlendi. MAKÜ Halk Oyunları ve Dans Topluluğu’nun gösterisinin ardından öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler de gerçekleştirildi.

STRES ATTILAR

MAKÜ Veteriner Fakültesi öğrencileri tarafından geleneksel hale gelen "Uzun Eşek" oyunu, bu yıl da gerçekleştirildi. Veteriner Fakültesi öğrencileri, uzun eşek oyununu oynarken çok eğlenirken, etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen çuval yarışı, ip atlama gibi oyunlar da büyük ilgi gördü. Etkinliklerin sonunda öğrenciler halay çekerek stres attı.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/veteriner-fakultesinin-uzun-esek-gelenegi-bu-yil-da-gerceklestirildi-66639
Etiketler: Burdur, Burdur Haberleri