economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Vatan Partisi'nden Soykırım İddialarına Tepki

Vatan Partisi'nden Soykırım İddialarına Tepki
A- A+ A

Vatan Partisi Ordu İl Başkanlığı, 1915 olaylarının 100. yılında "Soykırım Yapmadık Vatan Savunduk" pankartıyla basın açıklaması yaptı.

Vatan Partisi Ordu İl Başkanlığı, 1915 olaylarının yıl dönümünde Sırrı Paşa Caddesi üzerinde bulunan Tahıl Pazarı’nda "Soykırım Yapmadık Vatan Savunduk" pankartı ve "Soykırım yalanı emperyalist planı" sloganlarıyla basın açıklaması gerçekleştirdi. Vatan Partisi Ordu İl Sekreteri Hakan Uzun İsmail, 100 yıl önce emperyalist güçlerin Türklerle Ermenileri birbirlerine düşürerek kazanç elde etmek istediklerini söyledi.

Soykırımın Batılı emperyalist güçlerin bir yalanı olduğunu ifade eden İsmail, "Bilindiği gibi bundan 100 yıl önce tüm dünyayı içine alan Cihan Harbi olmuştur. O dönemin Batılı emperyalistleri vatanımıza göz dikmiş, atalarımız cephelerde savaşırken yüzyıllarca aynı topraklarda beraber yaşadığımız Ermenileri yalanlarla ve vaatlerle kandırarak kışkırtmışlardır. Emperyalist işgalciliğin aleti olan bir kısım Ermeniler savunmasız kalan köyleri basarak ülke içinde karışıklık oluşturmaya çalışmışlardır. Ardından karşılıklı çatışmalar yaşanmıştır ve bu çatışmada birçok Ermeni ve Türk vatandaşımız ölmüştür. Tehcir sırasında hastalık, açlık ve çetelerin saldırılarıyla ölenlerde olmuştur. O günün batılı devletleri bu topraklar üzerindeki emellerini gerçekleştiremeyeceğini Kurtuluş Savaşında anlayınca Türkler, Ermenilere soykırım yaptığı yalanını savunmuşlardır" dedi.

Vatan Partisi olarak bu yalanı sürdürmeye çalışanlara karşı olacaklarını aktaran İsmail, "100 yıl sonra aynı emperyalist devletler kendi uydurdukları bu yalanı meclislerinde kabul ediyor ve ettiriyorlardı. Fakat unuttukları bir şey vardı, bundan 100 yıl önce olduğu gibi bu milleti savunanlar vardı. Talat Paşa Komitesi ve Vatan Partisi olarak kökünden çözdüğümüz bu yalanı sürdürmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/vatan-partisinden-soykirim-iddialarina-tepki-67563
Etiketler: Ordu, Ordu Haberleri