economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Üniversite Öğrencilerinden Anlamlı Kermes

Üniversite Öğrencilerinden Anlamlı Kermes
A- A+ A

Erciyes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu öğrenciler ve Kayseri Hayvanları Koruma Derneği tarafından sokak hayvanları yararına kermes açıldı. Kermesten elde edilen gelir sokak hayvanların tedavisi ve beslenmesi için kullanılacak.

Erciyes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda açılan kermese, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Hayvanların fotoğrafının yer aldığı fişleri belirlenen para karşılığında alan öğrenciler, sokak hayvanları yararına yemek ve kıyafetler aldı. Kermes hakkında bilgiler veren Kayseri Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sibel Gürevin, "Bugün burada çok güzel bir etkinlik için buluştuk. Erciyes Üniversitesi Yabancı Diller Okulu hocaları ve öğrencileri, çok güzel bir kermes düzenlediler. Bizde onlara katkıda bulunduk. Hayvan severler ve kendi sosyal çevremizdeki arkadaşlarımız da bizlere destekte bulundular. Kermesimizde birçok şey satılıyor. Kullanılmayan kıyafetler, kitaplar ve el emeği göz nuru eşyalar, pastalar ve yemekler satılıyor. Burada okuyan öğrenciler de annelerin yaptığı ev yemeklerine hasret kaldığı için yoğun bir talep var" dedi.

Gürevin ayrıca, "Buradan elde edeceğimiz gelirin tamamını sokak hayvanları için kullanacağız. İhtiyacı olan ve muhtaç olan hayvanların tedavisine, kısırlaştırılmasına ve aynı zamanda sokak beslemeleri için kullanacağız. Kayseri Hayvanları Koruma Derneği olarak herhangi bir gelirimiz yok. O yüzden bu tür aktiviteler ile hem derneğimizi tanıtıp hem de sokak hayvanlarına yardımcı olabilmek için bu tip girişimlerde bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/universite-ogrencilerinden-anlamli-kermes-42093