economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ucuz Saat, Tamirciliği Yok Ediyor

Ucuz Saat, Tamirciliği Yok Ediyor
A- A+ A

Son yıllarda Türkiye genelinde ucuz saatlerin yaygınlaşması saat tamirciliğini yok etmeye başladı.

Babasından öğrendiği saat tamirciliğini yapan Elazığlı Bilal Tanyıldızı, ucuz saatler ile diğer saatlerin tamirlerinin aynı fiyata gelmesinden dolayı tamir yaptırılmadığını söyledi. Eskisi gibi artık kurmalı saatlerin olmadığını, pilli saatlerin de daha kısa kullanımlı ve ucuz olduğunu belirten Bilal Tanyıldızı, "Eskiden saatler mekanik kurmalı çok kaliteli saatler vardı. Bunlar yıllarca kullanılırdı. Bu son zamanda çıkan ucuz saatler, tabi çok kaliteli olan da var da ama ucuz saatler tamire değmez diye yaptırmıyorlar" dedi.

Yenisinin fiyatıyla tamir fiyatının birbirine yakın olduğunu kaydeden Tanyıldızı, "Ucuz saatlerde pek tamir olmuyor. Ama yeni çıkan pilli saatlerde çok kaliteli olanlar da var. Orijinal sağlam kaliteli çok güzel saatler var, fiyatı da pahalı. Kurmalı saatlere göre, pili saatlerin kullanımı daha iyi. Milimetrik gider. Onlarda ayar bozukluğu olurdu. İleri geri yapardı onlar mekanik olduğu için ama bu pilli saatlerde milimetrik çalışır. Kalitelisi olursa hiçbir sorun çıkmaz" diye konuştu.

Saat tamirinin yanı sıra saat satışı da yaptıklarını dile getiren Tanyıldızı, piyasada 5-10 liradan satılan saatlerin olduğunu kendilerinde ise 15 lira ile bin liraya kadar satılan saatlerin yer aldığını ifade etti.

Bazı saatlerin sade ve kaliteli olduğunu , bazılarının da fonksiyonu çok olduğunu için fiyatlarının yükseldiğin aktaran Tanyıldızı, ancak saat kullanan bir kişinin kesinlikle kaliteli saatleri tercih etmesi gerektiğinin altını çizdi.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/ucuz-saat-tamirciligi-yok-ediyor-38055