economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Suriyelilere Geçici Plaka Verilmeye Başlandı

Suriyelilere Geçici Plaka Verilmeye Başlandı
A- A+ A

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Suriyelilerin araçlarına, Türkiye’de bulundukları süre içerisinde kullanmak üzere geçici Türk plakası verilmeye başlandı.

Suriyeliler kullandıkları araçlarına muayene istasyonlarında muayene yaptırdıktan sonra gerekli işlemleri de hazırlayarak Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’ne giderek plaka talebinde bulunuyor. Bu arada hazırlanan belgelerle Şoförler Odası’na giden Suriyelilere Türk plakası veriliyor.

Yönetmelik gereği İçişleri Bakanlığı’nca emniyet müdürlüklerine gönderilen yazının ardından Suriyelilerin Türkiye’de en çok yaşadığı kentlerden biri olan Reyhanlı’da İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, plaka müracaatlarını almaya başladı.

İlk plaka sahibi olan Suriyeli Muhammed Atta Tamer ise 31 SAF 001 plakayı alarak aracına taktı. Suriyeli Tamer, aldığı Türk plakası ile trafiğe çıkacağını söyledi. Yetkililer ise 001’den başlayan plakanın 999 da biteceğini belirtti.

Ülkesine dönmek isteyen Suriyeliler aldıkları Türk plakasını Trafik Tescil Bürosu’na tekrar iade edip önceki plakasını geri alabilecek.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/suriyelilere-gecici-plaka-verilmeye-baslandi-56522
Etiketler: Hatay, Hatay Haberleri