economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Serbest Kalan Avukat Umut Kılıç Meslektaşlarına Teşekkür Etti

Serbest Kalan Avukat Umut Kılıç Meslektaşlarına Teşekkür Etti
A- A+ A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yapılmasının ardından serbest bırakılan Avukat Umut Kılıç, Afyonkarahisar Barosu’nu ziyaret etti.

Hakimlik ve Savcılık sınavında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Afyonkarahisarlı Avukat Umut Kılıç, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yapılmasının ardından dün serbest bırakılmıştı. 8 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Kılıç, Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin’i ziyaret etti.

Meslektaşlarının serbest bırakılmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyen Baro Başkanı Şahin, “Biz meslektaşımız özgürlüğüne kavuştuğu için mutluyuz. Ancak 3 Haziran’da duruşma var. O sürece kadar bir açıklama yapmak istemiyoruz. Olayın başka boyutlara çekilmemesi için bu süreçte yanımızda olanlar teşekkür etmek istiyoruz” dedi.

Serbest bırakılması için destekte bulunan meslektaşlarına teşekkür eden Kılıç ise şu ifadelere yer verdi:

“Yaşanan bu süreçte yalnız olmadığımı ve benim için dışarıda uğraşan insanlar olduğunu bilmek çok güzeldi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fayzioğlu’na, Ankara Baro Başkanı Hasan Duran, Afyon Baro Başkanı Turgay Şahin, eşim ve aileme ve bana destek olan, çıkmam için çaba harcayan herkese teşekkürler. Aslında teşekkür etmem gereken bir kişi daha var. CMK avukatı olarak atanan Murat Koç benim için çok çalıştı. Bir CMK avukatının nasıl olacağının dersini verdi. Eğer ben bir avukat tutacak olsam herhalde daha iyisini bulamazdım.”

Umut Kılıç’ın eşi Zülal Kılıç, “Bize destek olan herkese teşekkür ederiz. Umarım bu yaşananlar ilerde bir anı olarak kalır, umarım 3 Haziran’daki ilk duruşmadan sonra daha da mutlu oluruz” dedi.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/serbest-kalan-avukat-umut-kilic-meslektaslarina-tesekkur-etti-62122