economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Özgecan Aslan Sokağı Açıldı

Özgecan Aslan Sokağı Açıldı
A- A+ A

Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın adı, ailesinin yaşadığı Barış Mahallesi’ndeki evinin bulunduğu sokağa verildi. Aslan ailesi tarafından sokağın açılış kurdelesi kesilirken, duygu dolu anlar yaşandı.

Yaklaşık 3 ay önce Tarsus’da vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ardından tüm Türkiye ayaklanırken, her kesimden tepkiler yağmıştı. Türkiye’nin hatta dünyanın birçok yerinde kadına şiddete hayır eylemleri yapılırken, birçok yere de Özgecan Aslan ismi verilmişti. Özgecan Aslan’ın son olarak ismi, ailesinin yaşadığı Barış Mahallesi’ndeki evinin bulunduğu sokağa verildi. Aslan ailesi tarafından sokağın açılış kurdelesi kesilirken, duygu dolu anlar yaşandı. Baba Mehmet Aslan, anne Songül Aslan, kardeşleri Beste ve Barış Ali Aslan uzun süre Özgecan Aslan Sokağı yazan tabelaya baktı. Açılışta konuşan baba Mehmet Aslan, "Güzel kızımın isminin ölümsüzleştirilmesi adına samimi bulduğum, tamamen iyi niyetli bulduğum bu girişimi saygıyla karşılıyorum. Samet kardeşime teşekkür ediyorum, yoğun çabalarından, gayretlerinden dolayı. Herkesten Allah razı olsun" dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİ ONURLANDIRDI, ŞEREFLENDİRDİ"

Açılışın ardından basın mensuplarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerini kabulüyle ilgili sorduğu soruya da Aslan, "Sayın devlet büyükleri bizi kabul etti. Bizi onurlandırdılar, şereflendirdiler. Çok memnun kaldık. Kendileri Barış’la, Beste’yle, eşimle, benimle çok hassasiyetle ilgilendiler. Kendilerine de ifade ettiğim üzere biz bu şekilde onurlandırılmış olmakla müşerref olduk. Barış’a ve Beste’ye birer tane tablet, bana çok güzel bir kravat hediye ettiler. Allah razı olsun. Tabi bunun ötesinde söylenecek pek bir şey yok. Konuyla ilgili gerek mahkemeyle ilgili gerek başka Özgecanların bu şekilde kaybolmaması adına devletimizin büyük hassasiyet göstereceğine inanıyorum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum" diye konuştu.

"ACIMIZI YENİ YAŞAMAYA BAŞLADIK"

Özellikle AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar’ın kendileriyle çok ilgilendiğini belirten Aslan, "Tabi Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve binlerce kişi bizi yalnız bırakmadı. Herkese teşekkür ediyorum. Basın mensuplarına da teşekkür ediyorum. Konuyla ilgili hassasiyetinizi gösterdiniz. Biz bu süreçte ne medyayı ne televizyonu ne gazeteleri takip etmedik. Kimin ne yazdığını, ne söylediğini çok fazla bilmiyorum, bilgi sahibi değilim. İşin doğrusu bilmek de istemiyorum. Aile olarak o süreçte acımızı yaşayamadık. Yavrumuzun yokluğunu, acısını her geçen gün daha yoğun bir şekilde artarak hissediyorum. Acımızı yeni yaşamaya başladık" ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/ozgecan-aslan-sokagi-acildi-77186
Etiketler: Mersin, Mersin Haberleri