economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

(Özel Haber) Üçüzler Yardım Bekliyor

(Özel Haber) Üçüzler Yardım Bekliyor
A- A+ A

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan 5 çocuklu Gönüler ailesi, 11 aylık üçüzlerin mama ve bez ihtiyacını karşılayabilmek için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Kadirli ilçesi Şehit Orhan Gök Mahallesi’nde oturan mevsimlik tarım işçisi Sebahattin Gönüler (35) ve Rukiye Gönüler (33) çiftinin geçtiğimiz yıl bir çocuk beklerken üçüz çocukları dünyaya geldi. Daha önce de İnci Nur (5) ve Abdurrahman (3) isimli iki çocuğu olan çift, yeni doğan üçüzlerine Mustafa Kemal, Hasan Yasin ve Süleyman Burak ismini verdi. İş olduğu zamanlarda tarlalarda mevsimlik tarım işçiliği yaparak geçimini sağlayan baba Sebahattin Gönüler, 11 aylık olan üçüz bebeklerinin mama ve bez ihtiyacını karşılayamaz hale geldi. İki odalı evde zor şartlar altında yaşamını sürdüren aile, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Çalıştığı anda 30 TL yevmiye aldığını belirten Sebahattin Gönüler, üçüzlerinin sadece mama ve bez masrafının günlük 50 TL olduğunu belirterek, “Her zamanda tarlalarda iş olmuyor. İş olduğu zamanlar ancak çalışabiliyorum. Artık ailemi geçindirmekle zorlanıyorum. Allah rızası için hayırseverlerden yardım bekliyorum” dedi.

En çok üçüzlerin mama ihtiyacını karşılayamadıkları için üzüldüğünü ifade eden anne Rukiye Gönüler ise, Kadirli Kaymakamlığı’ndan 3 aydan 3 aya 250 TL yardım aldıklarını ifade ederek, “Bu aldığımız 3 aydan 3 aya 250 TL hiçbir şeyimize zaten yetmiyor. Üçüzlerden birinin de sağlık problemi var. Ayda bir Adana’ya hastaneye götürüyorum. Yol parası, ilaç parası, mama paraları, bez paraları derken çok zor durumdayız. Ne yapacağımızı şaşırdık. Elimde boş biberon şişeleri çocuklarım avunsun diye bazen ellerine veriyorum. Ben Allah rızası için devletimizden, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum” şeklinde konuştu.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/ozel-haber-ucuzler-yardim-bekliyor-32714