economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

(Özel Haber) Bağırsakları Dışarıda Gezen Kadına Yıldırım Belediyesi Sahip Çıktı

(Özel Haber) Bağırsakları Dışarıda Gezen Kadına Yıldırım Belediyesi Sahip Çıktı
A- A+ A

Bursa’da, bağırsakları dışarı çıkmak üzere olan ve ameliyat olmazsa öleceğini öğrenen kadına Yıldırım Belediyesi sahip çıktı.

Merkez Yıldırım ilçesinde yaşayan Neşe Özdivrik, 15 sene önce bağırsak kanserinden ameliyat oldu. Ameliyattan sonra bağırsaklarına enfeksiyon sıçrayan Özdivrik’in tekrar ameliyatla bağırsaklarından bir kısmı alındı. Yapılan son ameliyattan sonra durumu daha da kötüleşen kadının bağırsakları birbirine yapıştı ve büyüme yaparak göbeğinden sarktı. Koltuktan kalkmakta bile zorlanan kadın, engelli kızı ile hayat mücadelesi veriyordu. Hasta kadının durumunu basında çıkan haberlerden öğrenen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Belediye Sağlık İşleri Müdürü Dr. Metin Battal’ı Neşe Özdivrik’e yardımcı olması için gönderdi.

Battal, evinde ziyaret ettiği Neşe Özdivrik’in sıkıntılarını dinleyerek, maddi ve manevi açıdan ne gerekiyorsa yardımcı olacakları sözünü verdi. Yaşlı ve hasta kadının rahatsızlığı dolayısı ile muayene olmak için otobüse binerken zorluk çektiğini öğrenen Battal, bünyelerinde bulunan hasta nakil ambulansının Neşe Özdivrik’in hizmetinde olduğunu söyledi. Battal, “Neşe Hanım 2005 yılında kasık fıtığından dolayı bir ameliyat geçirmiş. Ameliyat olduğu yıllarda aşırı kilosundan dolayı bu fıtığın iyileşmesi biraz gecikmiş ve açılmış. Uzun müddettir kendisinde şeker, tansiyon ve obezite hastalığının olmasından dolayı bu hastalık ilerlemiş. İnşallah biz bu hastalığın daha fazla ilerlemesine mani olamaya çalışıp, elimizden geldiğinde özel hastane ve kamu hastanelerinin hepsiyle görüşerek Neşe ablamıza yardımcı olacağız. Biz Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin talimatıyla Neşe hanımı yerinde görüp sıkıntılarını dinlemek istedik. Bugüne kadar kendisini görmediğimiz için kendisinden özür diliyoruz. İnşallah bu bir vesile olacak. Neşe hanım eski sağlığına kavuşacak. Bundan sonra bize bir telefon kadar yakın. Biz her an yanında olacağız. Neşe hanım hastaneye giderken belediye otobüsüne biniyormuş. Bu çok sıkıntılı bir durum. Gönlümüz buna razı değil. Ambulansımızı emrine tahsis edeceğiz. İstediği zaman bizi araya bilir” dedi.

Neşe Özdivrik ise, kendilerini ziyaret eden ekibe ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür etti.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/ozel-haber-bagirsaklari-disarida-gezen-kadina-yildirim-belediyesi-sahip-cikti-52036
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri