economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Operasyon Yapılan Derneğin Avukatından Açıklama

Operasyon Yapılan Derneğin Avukatından Açıklama
A- A+ A

Manisa’da polis tarafından operasyon yapılan Manisa Aktif Eğitimciler Derneği’nin avukatı ve Manisa Barosu Yönetim Kurulu üyesi Ali Özcel, “Arama kararında bizi şaşırtan husus, anayasal düzene karşı suç işlemek kastıyla hareket etmek konusunda arama kararı çıkartılmasıdır” dedi.

Manisa Emniyet Müdürlüğü tarafından sabah saatlerinde ‘paralel yapı’ya yakın oldukları iddia edilen 4 eğitim derneği ile MASİAD’a yönelik eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. Baskın yapılan dernekler arasında bulunan Manisa Aktif Eğitimciler Derneği’nin avukatı ve Manisa Barosu Yönetim Kurulu üyesi Ali Özcel açıklama yaptı. Manisa 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin makul şüphe kastına dayanarak anayasal düzene karşı suç işlemek kastıyla Manisa Aktif Eğitimciler Derneği’ne sabah saati itibariyle bir arama kararıyla polislerin geldiğini ifade eden Özcel, “Bizde intikal ettik müvekkilimiz olduğu için. Derneğimiz bilindiği üzere herhangi bir suç unsuru bulundurmamaktadır. Bütün herkese açık bir dernektir. Bu sebeple aramalarını arkadaşlarımız içeride yapıyor. Arama kararında bizi şaşırtan husus, anayasal düzene karşı suç işlemek kastıyla hareket etmek konusunda arama kararı çıkartılmasıdır. Fakat Aktif Eğitimciler Derneği öğretmenlerin anayasal düzene karşı nasıl bir suç işleyeceği bizde de hayret konusu. Bu şekilde şu anda aramalar halen devam etmekte. Bizde bekliyoruz neticeyi. Bir takım evraklarda tutuluyor, onları da imza altına alacağız. Arama kararı yapıldıktan sonra 2. Sulh Ceza Mahkemesi kararı vermiş, arama kararını. Bir takım eşyalara el konulacak incelenmek maksadıyla. Suç işlendiği kanaatinde değil, incelenmek maksadıyla el konulacak. Tabii bu arama kararında müvekkillerimizin herhangi suç kaydı olmadığı için bu kararlara itirazlarımız olacak” dedi.

Bütün hukuki yollardan bu işin peşini bırakmayacaklarını belirten Özcel, “Çünkü ortada makul şüphe diye bir kavram çıkartıldı. Makul şüphe ile yoldan geçen herkesi bu anayasal düzene karşı suç işleme kastıyla hakkında arama kararı vesaire çıkartılabilecek konumda şu anda. Biz gerekli bütün müracaatlarımızı yapacağız” şeklinde konuştu.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/operasyon-yapilan-dernegin-avukatindan-aciklama-28381
Etiketler: Manisa, Manisa Haberleri