economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kümes Hayvanlarını Telef Eden Esrarengiz Hayvan Korkuttu

Kümes Hayvanlarını Telef Eden Esrarengiz Hayvan Korkuttu
A- A+ A

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Çubuklu Osmaniye köyünde, 200’e yakın tavuğun kafasını kopararak telef ederek köylüler arasında paniğe neden olan esrarengiz hayvan, ahırda ölü bulundu.

İzmit’e bağlı Çubuklu’da bulunan 700 nüfuslu Osmaniye Mahallesi’nde, kümes hayvanlarının kafalarını kopartarak öldüren esrarengiz hayvan, köylüler arasında panik yaşattı. Son bir ay içerisinde yaklaşık 200 kümes hayvanını aynı şekilde telef eden esrarengiz hayvan için köylülerin aldığı tüm önlemlerden ise bir türlü sonuç çıkmadı. Bir ay içerisinde Osmaniye Mahallesi’nde birçok kişiye ait kümeslere girerek hayvanları telef eden esrarengiz yaratık ise son olarak bir ahırda hayvanların ayakları altında ezilmiş olarak bulundu.

Hayvanlarının kaldığı ahırı temizleyen bir kişi tarafından hayvan gübreleri arasında bulunan yaratığın, mahalleli tarafından kümes hayvanlarının ölümüne neden olan yaratık olduğu iddia edildi. Köylülerin dokunmaktan çekindiği hayvan ölüsünün incelenmesi için götürüldüğü Kocaeli Üniversitesi’nde kabul edilmediği ve köylüler tarafından çöpe atıldığı öğrenildi.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/kumes-hayvanlarini-telef-eden-esrarengiz-hayvan-korkuttu-86242