economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Klasik Vosvoslar İle Kafe Açtı

Klasik Vosvoslar İle Kafe Açtı
A- A+ A

Kayseri’de yaşayan Tuğçe Dağdelen, çocukluğundan beri hayran olduğu vosvosların içerisinde yer aldığı kafe açtı.

Kayseri’ye üniversite okumak için gelen İzmirli Tuğçe Dağdelen, üniversiteyi bitirdikten sonra Kayseri’ye yerleşti. Burada, çocukluğundan beri hayali olduğu vosvoslardan esinlenerek kafe açan Dağdelen, kafenin içerisini de kendisinin toplayarak boyadığı vosvoslar ile süsledi.

Kafenin açılışı hakkında bilgiler veren Dağdelen, "Kafeyi açmamız birdenbire oldu. Her şey dükkanı bulmamız ile başladı. Vosvosum vardı ve çocukluğumdan beri vosvosa bir ilgim vardı. Kafenin içerisinde bulunan arabalar denk geldi. Toplamaya ve almaya başladım. Aralarında çok uygun fiyata bulduklarım oldu. Arkadaşlarım ile beraber 2 ay kadar sanayide gezdik. Buradaki çoğu şeyi kendimiz yaptık. Kafenin boyalarını, arabanın boyalarını, tavanları biz boyadık. Genelde internetten resimlere baktık. Sonucunda da ortaya böyle bir şey çıktı" dedi.

Kayserili vatandaşların kafeye ilgi gösterdiğini söyleyen Dağdelen, "Vatandaşlar ilgi gösteriyorlar. Daha çok tanınmıyoruz. Kafe kültürü olan insanlar ilgi gösterdiler. İlgi iyi ama daha da iyi olacağını bekliyoruz.

Kafeyi görenler çok şaşıyor. Kayseri’de böyle bir konseptin olması ilginç geliyor. Kendisini İstanbul’da hissettim diyen oluyor. Değişik olduğunu söyleyenler oluyor. Genellikle olumlu tepkiler alıyoruz. Olumsuz tepkiler aldığımız da oluyor" ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/klasik-vosvoslar-ile-kafe-acti-35214