economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kız Öğrencilerden Ak Parti'li Adayı Güldüren İstek

Kız Öğrencilerden Ak Parti'li Adayı Güldüren İstek
A- A+ A

Ümraniye’de seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Milletvekili adayı Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu’nun yanına gelen kız öğrenciler, ders saatlerinin düşürülmesini istedi. İlginç istek karşısında gülümseyen Hacıbektaşoğlu ile kız öğrenciler arasında yaşanan diyalog, renkli görüntüler oluşturdu.

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu, seçim çalışmalarına esnaf ziyareti ile devam etti. Atakent Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Hacıbektaşoğlu, eczaneden erkek kuaförüne birçok iş yerine girdi. Özellikle iş yerlerinde çalışan kadınlardan aldığı destekle moral bulan Hacıbektaşoğlu, vatandaşlara çiçek dağıttı ve seçimlerde destek istedi.

Kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade eden Hacıbektaşoğlu, “2002 yılından önce Türkiye siyasetinde genelde erkek adımlarının seslerini duyardınız. Kadınlar seçmen olarak evet siyasette tercih noktasında seçmen olarak varlardı ama karar mekanizmalarında çok yoktu. Bunun altında çok sebepler arayabiliriz. Ama 2002’de itibaren Cumhurbaşkanımızın kadınlara verdiği değer, ehemmiyet ve onların Türkiye toplumunu, Türkiye’nin geleceğini inşa noktasına, onlara duyduğu o güvenle kadınların siyasi hayata, bu alana çekmesi, çok büyük bir devrimdir. Büyük bir adımdır” dedi.

Kadınların bakış açısının siyasete katkıda bulunacağını vurgulayan Hacıbektaşoğlu, “Bugün dolaştığımız da kadınların özellikle biz kadın siyasilere bakış açısı da tüm sorunların çözümünde, kadınların bakış açısının hem duygusal hem analitik yeteneğinin, sorunlara çözüm noktasında daha bir bütüncül bakmalarının etkisini görüyoruz. Ben kadın seçmenin özellikle AK Parti’de 99 kadın milletvekili adayına büyük bir teveccüh gösterdiğini ve bunun da sandıklarda özellikle tercih sebebi olacağına inanıyorum. Temelinde kadınlar kendi sorunlarının ve Türkiye sorunlarının, bireylerin, gençlerin, yaşlıların, herkesin sorunlarında kadınların daha fazla karar süreçlerinde yer alma isteğinin bulunduğunu ben de gördüm. Çok da mutlu oldum” şeklinde konuştu.

“DERS SAATLERİ DÜŞÜRÜLSÜN”

Cadde üzerindeki esnafı dolaşırken kadın milletvekili adayı Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu’nu gören kız çocuklarından da ilginç bir istek geldi. Ders saatlerinin düşürülmesini isteyen kız çocuklarına Hacıbektaşoğlu, “Tamam peki düşürelim. Yasa çıkartalım. Bir saate düşsün. Ama biz ders saatlerini düşürürsek dünyada bizim rekabet ettiğimiz ülkeler, ama orada çocuklar daha fazla ders görüyor. Daha fazla eğitim görüyor. Daha çok bilime yöneliyorlar. İşte bakın o zaman cep telefonlarındaki o yazılımları bile onlar buluyor. Biz bulamayacağız o zaman” şeklinde yanıt verdi.

Hacıbekteşoğlu ile kız öğrencilerin diyalogları renkli görüntüler oluşturdu.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/kiz-ogrencilerden-ak-partili-adayi-gulduren-istek-81345