economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

İşçi Bayramında Yaralanan Hemşireden Suç Duyurusu

İşçi Bayramında Yaralanan Hemşireden Suç Duyurusu
A- A+ A

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yeni Devlet Hastanesi’nin taşınması sırasında yere düşerek kolundan ve bacağından yaralanan hemşire, resmi tatil olan 1 Mayıs İşçi Bayramında çalıştırıldığını iddia ederek, yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Ayvalık Devlet Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan 47 yaşındaki Güler Hızır, görevleri olmamasına rağmen hastane yönetiminin kendilerini taşınma işinde çalıştırdığını, eşyaların taşınması sırasında ambalaj iplerine dolanarak düşüp yaralandığını öne sürdü. Hemşire Hızır, “1 Mayıs tatili olduğu halde bize sabah 8.00’dan akşam belirsiz bir saate kadar çalışacağımız mesajı geldi, mecburen gittik. Sabah görme alanı makinelerimi topladım. Kendi imkânlarımla taşıyarak bir ambulansa yükledim. Yeni hastaneye götürdüm, yeni hastanede taşıdım onları odama çıkarttım. Mola verdik, diğer arkadaşlarla tam kapı önüne çıktığımız anda kapı önünde olan boşaltılan büyük makinelerden çıkan ambalaj atıklarından birinin iplerine ayağım takıldı ve çok şiddetli bir şekilde yere düştüm. O sırada orada olan 112 ambulansı ile acile götürüldüm. 2 buçuk saat acilde bekletildim. Yanımdaki ortopedi uzmanı arkadaşım vardı, benimle sadece o ilgilendi. Doktor bana pansuman odasına geçmemi söyledi. Düşme olduğunu, yeni hastanede düştüğümü söyledim. İş kazası olduğunu duyduğunda pansuman yapan arkadaşımız olayı kapatmaya çalıştı. 29 yıllık devlet memuru, bir sağlık çalışanı olarak zerre kadar değerim yok. Tatil günlerinde bile izinsiz ve belgesiz olarak çalıştırılıyoruz” ifadelerini kullandı.

“BEN DEVLET MEMURUYUM, TEMİZLİK PERSONELİ DEĞİLİM”

Savcılığa suç duyurunda bulunmaya hazırlanan Hemşire Hızır, “Ben bugün çalışmak zorunda değilim. Malzeme taşıyıcı değilim ben bir hemşireyim. Şu anda sağ el bileğimde çok ağrım ve şişlik var. Sol dizim şiş, diz kapağım yüzüldü, tamamen dizim tamamen döndü” dedi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Öte yandan, Ayvalık Devlet Hastanesi yetkilileri, hemşire Güler Hızır’ın kolunda ya da bacağında herhangi bir kırık olmadığını, bir arkadaşını çağırarak koluna alçı yaptırdığını iddia etti. Hemşire Hızır’ın 6. defa benzeri olaylar yüzünden adli soruşturma geçirdiğini ifade eden hastane yetkilileri, hemşirenin olayın yaşandığı günden bir hafta öncesine kadar sürekli izin almaya gayret ettiğini, ancak yeterli mazereti olmadığı için bu iznin kendisine verilmediğini ifade etti.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/isci-bayraminda-yaralanan-hemsireden-suc-duyurusu-57562