economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

İhlas Koleji Zirveye Göz Kırptı

İhlas Koleji Zirveye Göz Kırptı
A- A+ A

İhlas Koleji Ümit Erkekler Basketbol Takımı grubundaki ikinci maçında Topkapı Gençlik Spor Kulübü’nü 84-58 yenerek ikide iki yaptı.

Bayrampaşa Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya güçlü başlayan lacivert beyazlılar rakibi karşısında ilk yarıyı 41-24 önde kapattı.

İkinci yarıda da tempolu ve rahat oyununu sürdüren İhlas Koleji, rakibinin kendisini yakalamasına izin vermeden arayı daha da açtı maçın sonunda 26 sayılık farka ulaşarak maçı kazandı.

İkinci maçı olan bu karşılaşmasında da galibiyet elde eden İhlas Koleji, grupta iddialı bir duruma geldi. Bir maçı eksik olan İhlas Koleji, 4 puanla zirve takibine devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Maçı değerlendiren İhlas Koleji Basketbol Koordinatörü Tacettin Çıpa, karşılaşmayı, başladıkları özgüvenli tempoyla tamamladıklarını söyledi. Maç içinde kontrolü sürekli ellerinde tuttuklarına dile getiren tecrübeli koç, grup içinde iyi bir galibiyet elde ettiklerini ifade etti. Sezon içinde oldukça zorlu maçlara çıkacaklarına dikkat çeken Çıpa, “Önümüzde, güçlü rakiplerle oynayacağımız önemli maçlar var. Bu nedenle bu maçlarımızda olması gerektiği gibi kayıpsız ilerliyor ve asıl performansımızı sonraki maçlara saklıyoruz” dedi.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/ihlas-koleji-zirveye-goz-kirpti-68930