economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Hayırsever İş Adamı İşçilerini Umreye Gönderdi

Hayırsever İş Adamı İşçilerini Umreye Gönderdi
A- A+ A

Yozgatlı hayırsever iş adamı Bilal Şahin, İstanbul ve Yozgat’ta bulunan fabrikasında çalışan 30 işçisini dualarla Umre’ye yolladı.

Yozgat’ta eğitim başta olmak üzere kendini hayır işlerine adayan iş adamı Bilal Şahin, işçilerinin yanı sıra önceki yıllarda da Kur’an kursu ve kimsesiz vatandaşları da kutsal topraklara uğurlayarak Yozgatlıların sevgisini kazandı. Yozgat ve İstanbul’da bulunan fabrikasında çalışan işçileri gruplar halinde kutsal topraklara gönderen Şahin, işçilerden sonra da evli olanların eşlerini, bekar olanların ise annelerini Umre’ye göndereceğini söyledi.

Yozgat Kraft Torba Fabrikası bahçesinde düzenlenen törenle son işçi kafilesi dualarla uğurlanırken, hayırsever iş adamı Şahin, işçilerini maddi ve manevi olarak mutlu olmalarını sağlamak için büyük çaba sarf ettiğini belirterek, “30 işçimizi de bugün kutsal topraklara göndermiş oluyoruz ve fabrikamızda çalışan 150 işçinin tamamını Umre’ye göndermiş olduk. Güzel bir duygu arkadaşlarımızı madden memnun ettiğimiz gibi manen de onları memnun etmek gerekiyor. Dileğimiz bu düzenin bu sisteminin devam etmesidir. İnşallah bundan sonra baylar bitti hanımlarını göndermek için gayret edeceğiz. Bu şekilde manevi havayı hep beraber yaşamış oluyoruz. Bu da bana ayrı bir mutluluk veriyor” dedi.

Bu dünyanın fani olduğunu, insana hizmetin hakka hizmet olduğunu ifade eden Şahin, “İnşallah bizim bu çalışmamız, diğer yatırımcılara, sanayicilere örnek olur. Bunu duyarlar görürlerse inşallah onlar da böyle bir uygulama yapar, çalıştırdıkları insanları emeğine karşı bir de böyle manevi bir hava verirlerse onlarda sevinir mutlu olur. Biz çalışanlarımızı ticari konuda da başka ülkelere de gönderiyoruz, manevi yönden de Umre’ye ziyaretine kutsal topraklara gönderiyoruz. İşçiyi ne kadar fazla maddi ve manevi yönden mutlu ederseniz onlar da işine, fabrikasına sahip çıkar” diye konuştu.

İşçiler ise gitmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Hayırsever iş adamımız ve fabrikamızın sahibi Bilal Bey, bizi Umre’ye göndermeseydi bizim gitme imkanımız yoktu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun” şeklinde konuştular.

Umre yolculuğuna çıkan işçiler ise hayırsever iş adamı Bilal Şahin ile vedalaşıp kendisine teşekkür etti.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/hayirsever-is-adami-iscilerini-umreye-gonderdi-61088
Etiketler: Yozgat, Yozgat Haberleri