economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Havaş, Medine'de Pegasus'a Yer Hizmeti Verecek

Havaş, Medine'de Pegasus'a Yer Hizmeti Verecek
A- A+ A

Türkiye’nin köklü yer hizmetleri şirketi Havaş’ın Medine Havalimanı’nda faaliyet gösteren iştiraki Havaş Saudi Arabia, Pegasus Havayolları ile yer hizmetleri için el sıkıştı.

Suudi Arabistan’da yer hizmetleri lisansına sahip tek Türk şirketi unvanı taşıyan Havaş Saudi Arabia, Pegasus Havayolları’na umre operasyonları kapsamında Medine Havalimanı’nda yer hizmetleri vermeye başladı. Pegasus’un başlayan ilk seferinde, uçuş ekibi ve yolcular Havaş Saudi Arabia yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılandı. Havaş Genel Müdür Vekili Kürşad Koçak, Pegasus Hava Yolları’nın büyük gelişme içinde olduğuna dikkat çekerek, “Havaş olarak, hizmet ağımızı Orta Doğu’ya da taşımak hedefiyle kurduğumuz Havaş Saudi Arabia ile Pegasus Havayolları’nın Medine’ye gerçekleştirmeye başladığı umre seferleri için el sıkışmaktan mutluluk duyduk. Bu operasyon çerçevesinde, Pegasus’un kutsal topraklara gerçekleştireceği yaklaşık 200 seferinde yer hizmetleri operasyonlarını gerçekleştireceğiz. Türkiye’de 25, Avrupa’da ise 7 havalimanında yer hizmetleri sunuyoruz. Bu doğrultuda, Havaş Saudi Arabia ile de yeni işbirlikleriyle hizmet ağımızı genişleterek ülke geneli ve bölgedeki diğer ülkelere hizmet verme hedefiyle yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da büyümeye devam ediyoruz” diye konuştu.

HAVAŞ MEDİNE’DE 200 UÇAĞA YER HİZMETİ VERECEK

Havaş Saudi Arabia, Pegasus’un umre operasyonları için Medine’ye düzenleyeceği yaklaşık 200 charter seferinde yer hizmetleri sunacak. Umre operasyonlarının her gün karşılıklı seferlerle gerçekleştirilmesi planlanıyor. Atlas Global Havayolları ile Monarch Havayolları’na da Medine Havalimanı’nda yer hizmetleri veren Havaş Saudi Arabia, yolcu hizmetleri, ramp hizmetleri, temsil ve yönetim hizmetleri, uçuş operasyon/yük kontrol ve iletişim hizmetleri, kargo ve posta hizmetleri sunuyor.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/havas-medinede-pegasusa-yer-hizmeti-verecek-89721