economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Hastanede Kaybolan Kadın Dört Aydır Ortada Yok

Hastanede Kaybolan Kadın Dört Aydır Ortada Yok
A- A+ A

İzmir’de, hastane acilinde kaybolan 70 yaşındaki Anşe Bilir’den dört aydır haber alınamazken hastane çalışanlarının kusurlu olmadığı ortaya çıktı. Annesinin kaybolmasında suçlu olanları vicdanlarına bıraktığını dile getiren Anşe Bilir’in kızı Pınar Bilir, ’’Biz ümidimizi kaybetmedik. Anneme birileri bakıyordur. Ne olur bakanlar haber versin’’ dedi.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, geçen 13 Kasım günü evinde kriz geçirdikten sonra kaldırıldığı Karşıyaka Devlet Hastanesi acil servisinde kaybolan 70 yaşındaki Anşe Bilir, sırra kadem bastı. Psikolojik rahatsızlığı bulunan Bilir’i bulmak için İzmir polisi seferber oldu. Özel bir ekip kurarak Bilir’i bulmak için çalışma başlatan emniyet, Anşe Bilir’in gelen ihbarlar doğrultusunda en son görüldüğü noktaları tek tek inceliyor. Emniyet yetkililerinin verdiği bilgiye göre, gazete ve televizyonlarda Anşe Bilir’in fotoğrafını gören İzmirliler, Bilir’e benzettikleri kişileri 155 Polis İmdat Hattı’na arayıp ihbar ettikleri ancak bu zamana kadar gelen yüz üzerindeki ihbarın boşa çıktığı belirtildi.

HOCA HOCA GEZİYOR

Pınar Bilir, annesinin en son Menemen’le Buruncuk arasında bir bölgede görüldüğünü belirterek şunları söyledi: ’’Polisin dediğine göre aramalar devam ediyor ama araması ne olabilir. Bizim elimizde somut bir şey olmadığı için sadece Başbakanlık İletişim Merkezi’ne yazıyoruz. Biz kendimiz de başka şeylere de başvurduk. Hoca diye tabir edilen insanlara da gittik. Kayıp şahısları bulabiliyorlarmış. Gittiğimiz hocalar Çiğli’de olduğunu söyledi. Evleri dolaştık ama göremedik. Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir hoca varmış. Herkesi buluyormuş. Ona da gideceğiz ama şu an başka bir kayıp şahsı bulmak için başka bir şehirdeymiş.’’

HASTANE ÇALIŞANLARINI VİCDANINA BIRAKIYORUM

Annesinin kaybolmasında hastanede çalışan acil çalışanlarının sorumluluğu olduğunu dile getiren Pınar Bilir, sözlerini şöyle sürdürdü: ’’Geçen hafta bir kağıt geldi mahkemeden. Hastane suçlu değilmiş. Onlar hastanın kaçması ile alakalı suçları yokmuş. Hastaya bakmak zorunda değillermiş. Acil servisin kapısından biz girerken bin birlik zorluk çıkarıyorlar çıkan hasta hakkında hiçbir şey söylemiyorlar. Bakmak zorunda değil diyorlar. Bunun neresi adalet bilemiyorum. Karara itiraz etmedim herkesi kendi vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Ben annemi istiyorum sadece. Annem bulunsun yeter. Annemin yaşadığını düşünüyorum. Birilerinin baktığına eminim. O bakan kişiler de muhtemelen korkmuş olabilir, uzun süredir annem kayıp. Kayıp kişiyi neden bildirmediniz diye korkabilirler. Eğer biri bakıyorsa biz onlardan şikayetçi olmayacağız.’’

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Olay, Karşıya Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki evlerinde eşiyle oturan 70 yaşındaki Anşe Bilir, bir süredir psikolojik rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Evinde kriz geçiren Bilir, 112 acil yardım ekipleri tarafından ambulansa bindirildi. İddiaya göre eşi Remzi Bilir, ambulansa binmek istedi; ancak eşi, yasak olduğu gerekçesiyle görevliler tarafından ambulansa alınmadı. Karşıyaka Devlet Hastanesi acil servisine götürülen Anşe Bilir, tedavisi yapıldıktan bir süre sonra hastaneden ayakkabısız, yalın ayak ve bir süre önce beline takılan metal korsesiyle acil servisten çıkıp kayıplara karıştı.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/hastanede-kaybolan-kadin-dort-aydir-ortada-yok-54940
Etiketler: İzmir, İzmir Haberleri