economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Giresun Eğitim Bir-Sen Şubesi Divan Toplantısı Yapıldı

Giresun Eğitim Bir-Sen Şubesi Divan Toplantısı Yapıldı
A- A+ A

Eğitim Bir-Sen Giresun şubesi divan kurulu toplantısı Giresun Otelcilik ve Turizm Meslek lisesi Uygulamalı Oteli toplantı salonun da gerçekleşti

Toplantıda bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’nin normalleşmesinde, sivilleşmesinde, haksızlıkların, mağduriyetlerin giderilmesinde bir sivil toplum kuruluşu olarak büyük emekleri olduğunu ifade ederek “Türkiye normalleşiyorsa bunda bizim mücadelemiz ve emeğimiz; kamu görevlileri adına temin edilen kazanımların altında ya yerimiz ya terimiz ya da imzamız var” dedi.

"Darbecilere fırsat vermedik, vermeyeceğiz" diyen Yalçın, Taksim Gezi Parkı olayları ve 17 Aralık küresel darbe girişiminde bulunan yapıların karşında olduklarını vurguladı. Yalçın, Türkiye’nin, adı sivil, beyni üniformalı yapılarla ortak hareket eden vesayetçiler tarafından her 10 yılda bir darbelerle dizayn edildiğini dile getirerek, “Malum yapıların son denemesi Taksim Gezi Parkı eylemleri ve 17-25 Aralık darbe girişimi oldu. Postmodern darbeden sonra dost modern darbe ile karşılaştık. Memur-Sen, sivil bir hareket olarak bu girişimlere karşı dik durdu. Memur-Sen ailesi olarak ilk günden ayağa kalktık, duruşumuzu ortaya koyduk; faiz lobisine de, vaiz lobisine de geçit vermedik” diye konuştu.

http://aygazete.com/gundem-haberleri/giresun-egitim-bir-sen-subesi-divan-toplantisi-yapildi-10617